FUARA YOĞUN İLGİ

 

Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı 9. kez kapılarını kitapseverlere açtı. Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde açılan fuarda, Konyaaltı Belediye Başkanı Böcek, ‘Ben Bu Şehre Aşığım’ kitabının imza törenini gerçekleştirdi

Konyaaltı Belediyesi tarafından 9 yıl önce ‘Okuyan Şehir Antalya’m’ sloganıyla başlatılan Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı kapılarını açtı. Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde açılan fuara Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ile çok sayıda kitapsever katıldı.

Açılışta konuşma yapan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, fuarın ilk yılında 22 bin ziyaretçi ağırladıklarını, geçtiğimiz yıl ise 303 bin ziyaretçiyle kapıları kapattıklarını belirtti. Başkan Böcek, bu yıl beklentilerinin daha yüksek olduğunu söyleyerek, ‘Ben Bu Şehre Aşığım’ kitabının telif haklarını Çağdaş Yaşam Destekleme Derneği’ne verdiğini de sözlerine ekledi. Açılış konuşmaların ardından Başkan Böcek ve beraberindekiler açılış kurdelesini keserek, fuarın startını verdi. Stantlar gezildikten sonra ‘Ben Bu Şehre Aşığım’ kitabının imza törenini gerçekleştiren Başkan Muhittin Böcek, diğer Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Ümit Uysal’a imzalı kitabını hediye ederek, dostluk mesajı verdi.

KÜLTÜR ŞÖLENİ

Açılış konuşmasında, 25 yıllık siyasi hayatında Antalya ve Konyaaltı için çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, siyasi kavgalara girmeden kent için güzel hizmetler yaptıklarının altını çizdi. 4 dönem üst üste 19 ilçeden en yüksek oyla vatandaşların kendilerini kabul ettiğini bildiren Başkan Böcek, “Çalmadan, çaldırmadan bu işleri yaptık. Bu teşekkürlerden en fazlasını ise kitap fuarımızdan aldık. Çadırlarda ‘Okumak Lazım’ sloganıyla başladığımız kitap fuarının, ilk yılında 22 bin ziyaretçiyle başladık. Geçen yıl ise çok sayıda ziyaretçi ile kapattık. Bu yıl ziyaretçi sayımız 303 binin üzerine olacaktır. Tüm kurumların müdürlerine çok teşekkür ediyorum. Okurların ilgisi bizi her zaman mutlu etti. Bu kültür şölenine gelenlere teşekkür ediyorum. Çocukluğumuzdan bugüne kadar 25 yıl siyasetteki haksızlıkları ve güzellikleri konu alan ‘Ben Bu Şehre Aşığım’ kitabımın imzasını da yapacağız. Kitabımın telif haklarını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne veriyorum” şeklinde konuştu.

VAKİT SINIRLI

Fuara katılan Vali Yardımcısı Nurettin Ateş yaptığı açılış konuşmasında kitapların insanlık tarihinin en önemli hazinelerinden biri olduğunu belirtti. Vali yardımcısı Ateş, “Kitap okumaya ayrılan süre çok sınırlı. Oysaki kitap okuyan bireyler kendilerini daha iyi ifade ediyor. Bugün kitaba ulaşmak artık zor değil. İnternet ve kitapçılardan her türlü kitabı temin etmek mümkün. Bu tür kitap fuarları sayesinde yazarlarla buluşmak da mümkün. Bugün birçok okulda kütüphaneler mevcut. Her şehrimizde binlerce kitabın yer aldığı halk kütüphaneleri de bulunmaktadır. Kitap okuyan insan hayatında bakış açısının değiştiğini, zihninde anlamlı bir dünyanın oluştuğunu zamanla görecektir” ifadelerini kullandı. FATMA ARSLAN / ANTALYA GÜNDEM ÖZEL HABER

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: