FUARIN GÖZDESİ PETEKTAR OLDU

REKLAM ALANI
02.12.2019
1.046
A+
A-

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Growtech Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı’na katılan sektör temsilcileri, Aksu’nun gözde firmalarından Petektar’da buluştu

Geçtiğimiz hafta son bulan 19’uncu Growtech Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı, dünyanın dört bir yanından sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Fuarın gözde firmalarından olan Aksu’nun parlayan yıldızı Petektar, mevcut ürünlerinin yanı sıra bu yıl yeni üretime sunduğu tohum çeşitleriyle de fuarda öne çıkan isim oldu. Petektar standını ziyaret edenler arasında, aynı zamanda kendisi de bir üretici olan DSP Aksu Belediye Meclis Üyesi ve Grup sözcüsü Mustafa Poyraz da yer alarak, firma sahibi Mehmet Yapıcı’yla tarım üzerine sohbette bulundu.

BAKANLAR GELMEDİ!

Öte yandan fuarla ilgili bilgiler veren Petektar Yönetim Kurulu Başkanı Büşra Yapıcı, “Growtech, dünyanın en büyük tarım fuarlarından biridir ve dünyaca ünlüdür. Hem ülkemiz hem de şehrimiz için son derece yararlı bir fuardır. Ama bu kadar önemli bir fuara ne tarım bakanı, ne turizm bakanı ne de Büyükşehir Belediye başkanımız geldi. Sektörümüzün gelişmesi ve fuarımızın gelecek yıllarda daha da önemli bir konuma gelmesi adına onların da burada yer almalarını isterdik. Dünyanın dört bir yanından insanlar bu fuar için Antalya’ya geldi ve şehir merkezimizde bulunan tüm otellerimiz doldu” diyerek şöyle devam etti:

EKONOMİYE KATKI SAĞLADI

“Esnafımıza, kent ekonomisine büyük katkılar sağlayan bir fuar yaşadık. Bizim açımızdan Orta Doğu’yla bağlantımızı sağlayan bir fuar oldu. Ayrıca Türk Cumhuriyetleri’yle de ilişkilerimizi güçlendiren bir organizasyondu. Fuardan son derece memnun kaldık. Çiftçilerimiz büyük ilgi gösterdi. Sonuçta şehir şehir gezerek seralarımızı, üretim alanlarımızı tek tek dolaşma şansımız olmuyor. Örneğin Eskişehir’den gelen bir üretici, bizi burada görüyor ve derdini, sıkıntısını bu fuarda çözüyor. Türkiye’nin tarım yapılan hemen her ilinden katılımcı sağlandı. Petektar olarak bizde yeni çeşidimiz olan ‘Sorti’nin tanıtımını yaptık. Biber ve domates çeşitlerimizi sunduk. Üreticilerimizin, yurtdışından gelen katılımcıların taleplerini aldık. Bu arada dünyadaki yeni tarım gelişmeleriyle ilgili de hem bilgi aldık hem de bilgi sunduk.”

Sercan AYTIŞ/ÖZEL

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.