Gerçek Çözümler İçin…

 

Merhaba sorun olan ne varsa ve her bir yaşanmışlığı sorun eden herkese merhaba.

Bazı sorular ve sorunlar çözümleri kendi içinde saklı tutmayı sever. Resimdeki farkları bulmak gibi basittir. Önemli olan doğru yere bakabilmek ve en önemlisi de zamanlama doğru olmalıdır.

Gerçek bir çözüm arayışı sorun olarak görülmüş ve varsa varlığını kabul etmek ile yok saymak arasında bir ince çizgi kadardır. Bildiğin doğru saydığın her şeyi uygulamak mümkün olmadığı zamanlarda sana çözümsüz gelen yaşaması zor bir hayat yerine bakıldığında düşüncelerin seni esir aldığını farkına varman arasında geçen süre senin çözümsüz zamanların olarak kalacaktır.

Kayıplar olur ya da kaybetmek istediğimiz, unutmak istediğimiz zamanlar sanki her bir gün yeniden doğmayacakmış gelen geceler işte gerçek çözümlerin doğuşu bu zamanlarda ortaya çıkar. Kararlılık ve istikrar en önemli gerçek olmuştur. Çözümlerin gerçekliliği kişinin hayatındaki yüksek beklentiler ile yaşanmış hayal kırıklıkları arasında kalmış ise bu kararlılık biraz zaman alacak demektir.

Soru ve sorun ne olursa olsun, bilinmeli ki gerçek çözüm kayıplar ile birlikte içimizde beslediğimiz ego ve hırs gibi yine bizde başlayan ve bizim son verdiğimiz bir yarış olmaktan öteye gitmeyecektir.

Kısaca sorun olarak gördüğün ne varsa çözüm olarak da sen kendini ve düşüncelerini göremediğin sürece farklı bir gün farklı bir tercih beklemek ciddi bir zaman kaybı olmaktan öteye gitmeyecektir.

Gerçek çözüm kişilerin içinde sakladıkları kimsenin göremediği duygu ve düşüncelerin kendi aralarındaki uyumdur. Ve bu uyumu nasıl doğru bir zamanlama ile kullanabilirler ise işte o zaman gerçek çözümün kendileri olduğunu görecekler…

Bu dünya da bir tek olmuş ile ölmüşe çare bulunmaz, ölmüşlerimize Allahtan rahmet dilerken, olmuş olan ne var ise geriye döndürmeye çalışmayın ve hayatı kaldığı yerden lütfen devam ettirmeye çalışın.

Gerçek çözüm yok, o sizsiniz…

 

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.