GÜZELYURT’A PAZAR MÜJDESİ

REKLAM ALANI
16.08.2019
247
A+
A-

 

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, yıllardır beklenen ancak yer sorunu nedeniyle yapılamayan Güzelyurt’a iki kapalı pazar için müjdeyi verdi ve şu an projelerinin hazırlandığını duyurdu

Güzelyurt Mahallesi sakinlerinin yıllardır istediği ve her fırsatta dile getirdiği kapalı pazar yerleri için artık düğmeye basıldı. Mahalleye biri 7 dönüm, diğeri ise 4 dönümlük iki kapalı pazar yapmak için çalışmalara başladıklarını belirten Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “Pazar yerlerimizin imarını bitirdik ve proje hazırlıklarına başladık. İnşallah en kısa sürede tamamlayıp, halkımızın hizmetine sunacağız. Böylelikle ana caddeye kurulan ve yolu trafiğe kapattığı için sıkıntı yaratan sokak pazarı da ortadan kalkmış olacak” dedi.

DAHA ÇAĞDAŞ BİR AKSU

Daha çağdaş ve daha yaşanabilir Aksu için gece gündüz demeden çalıştıklarını ve imkânlar ölçüsünde hizmet yarışına girdiklerini ifade eden Şahin, “İşte yılların beklentisi Güzelyurt kapalı pazarlarını da Allah’ın izniyle yapıyoruz. Tabi bunları yapabilmemiz için önce yer sorununu çözmemiz lazım. Vatandaş biz de niye yapılmıyor diye haklı olarak sitemde bulunabilir. Ama görüldüğü gibi yer sorunu çözülen mahallelerimizde vakit kaybetmeden eksik hizmetleri tamamlıyoruz” diyerek şöyle devam etti:

ÖNCE İMAR SONRA PAZAR

“Bakın biz göreve gelmeden önce Aksu’da bir tane bile kapalı pazar yoktu. Ama bugün çok şükür 8’incisini Kemerağzı bölgesine inşa ediyoruz. Sırada Güzelyurt, Altıntaş, Pınarlı ve Cihadiye Mahallelerimiz var. En kısa sürede buralara da başlanacak. İmarını bitirdiğimiz yerlerde, acil olarak park ve kapalı pazar yapımına başlıyoruz. Ne eksiğimiz varsa, sırayla hepsi giderilecek. O nedenle vatandaşlarımızdan da biraz sabır bekliyoruz. Halkımız hizmetin en iyisini layıktır ve bizde bu düşünceyle hareket ediyoruz.”

 Sercan AYTIŞ/ÖZEL

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.