“HEM ALAN KAZANACAĞI DÖNEMDEYİZ”

“HEM ALAN KAZANACAĞI DÖNEMDEYİZ”
REKLAM ALANI
04.06.2020
1.437
A+
A-

Antalya İnşaat Müteahhitler Derneği Başkanı Atılgan Sert, “Faiz indirimi kararı ile sıfır dairelerde 0.64 faiz oranının belirlenmesi üzerine, daire fiyatlarında yükseliş yaşandığını hatırlatarak, “Meslektaşlarıma tavsiyem “Kâr Paylaşımı” duygusundan harekete ederek, hem alanın hem de satanın kârlı alışveriş yaşanacağı bir anlayış sistemi içinde olmalarıdır” dedi.

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Atılgan Sert sıfır daireler için 0.64 faiz oranının belirlenmesi üzerine fiyatlarda biraz yükselme yaşandığını, ancak müteahhitlerin alan ve satan açısından iki tarafında kârlı bir alışveriş sonucuna ulaşması için ‘Kâr Paylaşımı” anlayışını feyz alması gerektiğini söyledi. Atılgan Sert, “Geçen yıla göre bir karşılaştırma yapıldığında ciddi bir maliyet artışı olduğu ortadadır. Orta yaş ya da eski yapıların ise yeni yapılar ve binalar ile yarışamayacak olması asla düşünülmemeli. Eski yapıların fiyatları ve değerleri ortalama olarak bellidir. Bu konuda meslektaşlarımızın daha duyarlı davranıp ‘Kar Paylaşımı’ anlayışını ön planda tutarak kazançlı bir dönem yaşaması en doğrusu olacaktır” dedi.

Bahçenin kıymeti daha iyi anlaşıldı

Atılgan Sert, “Pandemi dönemi ile yaşam tarzımız ve yaşam alanlarımızda ciddi değişiklik yapmamız gerektiği ortadadır. Bize gelen taleplerde artık müstakil yaşamın bir lüks değil, gereksinim olduğu ortadadır. İnsanların sosyal olarak zaman geçireceği açık alanlara sahip kısıtlama ve buna benzer uygulamalar içindeyken bir bahçenin ne kadar kıymetli olduğunu ortaya koymuştur. Çocukların aylarca bir evin içinde çektikleri sıkıntılar ve ruhsal çırpıntıları ortadadır. Bu vesile ile yatay mimariye sahip olan bahçeli ve teraslı konutların değeri tekrardan ortaya çıkmıştır. Bu açıklığı kapatmak için yeni projelere başlanmış veya projeleri hazırlanma aşamasına geçilmiştir” diye konuştu.

En büyük fedakârlık gösteren sektör olduk

Başkan Atılgan Sert, “Ekonomik istikrara kavuşmak ve piyasaların tekrardan normale dönmesinde en önemli sektör inşaat sektörüdür. 350 adet sektöre birebir temas eden sektörümüz binlerce sektörü tetikler ve harekete geçirir. Bu yüzden normalleşme döneminde devletimizden istirhamımız, sektörümüzün sıkıntıları ile ilgilenmekte, öncelikli oluşturmasıdır. Pandemi döneminde bile, hız kesmeden alınan tedbirlerle çalışmamıza devam etmiş işsizlik oranının artmaması ve devletimize yük olmamak için büyük gayret gösterilmiştir.  Bu vesile ile sektörün üvey evlat muamele görmeden alınabilecek kararlar ve tedbirlerle önünün biran önce açılması en büyük temennimizdir” dedi. HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.