BİR ANNE

Bu gün satırlara kendi gördüklerim kendi hissettiklerim değil de yüreğinde endişeler taşıyan bir annenin sesi olayım dedim .    Ben bir anneyim, ben bir kadınım . benimde herkes gibi hayallerim var.Uzun zamandır eşini kaybetmiş bir kadınım . Okulunu bitirmeye uğraşan bir üniversite öğrencisi annesiyim. Benim oğlum okulunu bitirecek ülkeme , ülkemin insanlarına, dünyaya ve dünyanın insanlarına faydalı insan olacak.

Benim hayallerim her zaman ülkem için , ülkemin insanları için ve ülkeme faydalı bir insan olmasına uğraştığım oğlum için . Hayallerime sarılırken oğluma da sarılıyorum .Bir genç nesil yetişecek, bizlerin geleceğini ve ülkesinin geleceğini düşünecek.

Üzgünüm ama güçlü bir ülkeyiz edebiyatı yapmayacağım . Gerçek inancım odur ki ülkemin bu geldiği noktada sorumlusu bu günkü yönetimi, sorunlusu ise kendini muhalefet diye yorumlayanlardır . Ülkeyi yönetenler ben böyle idare ediyorum sizde benim gölgemden gelin diyebilirler, onların hakkı çünkü karşılarında güçlü bir muhalefet yok .Ülkeyi uçuruma sürüklüyor şiddetli bir kaos ve kargaşa ortamına doğru gidiyoruz, bu gidişe biz dur diyeceğiz 

Ülkenin geldiği bu durumda bana göre öncelikle muhalefet partileri kendilerini sorgulamalılar. Biz nerede yanlış yaptık ne yapmalıydık ve geldiğimiz bu noktadan itibaren neler yapabiliriz. Üzgünüm ülkemin adına tüm yurttaşlarım adına üzgünüm muhalefet kendine günün şartlarına göre yeni politikalar üretip toplumun desteğini almaya uğraşmaktansa yönetimin rüzgarı iyidir bizim için sıkıntı yok diyerek bulundukları yerden son derece memnunlar.

Siz muhalefeti beceremediğiniz sürece vatandaşlarımızın güvenini alamadığınız sürece hiç kusura bakmayın en büyük kabahatli sizlersiniz.

Muhalefet ile beraber hepimiz aynı şeyleri çok şükür söyler olduk. Şimdi birlik zamanı ve kahraman Türk ordusu Tamam bunları bende söyleyeyim.

Ama düşünmeden edemiyorum.

Sıfır sorun olacaktı bu dış politikalarının sonucu bizleri buraya bilerek ve kasten getirmedi mi?

Şimdi bir ülke düşünün, içerisinde muhalif unsurlar oluşturun.

Yönetimin bütün yaptığı yanlış uygulamalar ile ülke her geçen gün biraz daha sıkıntılı döneme doğru gidiyor . Peki bu gidişe bir dur diyecek olan öncelikle muhalefet partileri değil mi? Yeni oluşan bu süreç güçlü bir muhalefet olmadan koordine edilemez ama görülüyor ki muhalefet radikal kararlar alıp güçlü bir duruş yerine klasik tutumundan vazgeçmeyecek.

Yarınlarımızı, çocuklarımızın geleceğini ve ülkemizin geleceğini düşünerek ülkem için endişeleniyor ve gelecek kaygısı yaşıyorum .Üzgünüm ki yarınlar güzel olacak diyemiyorum

BİR ANNE Yazısına Yorum Yapınız