MUHTEŞEM SERGİ

Ressam Nilüfer Kalay’ın, barış, özgürlük, sevgi ve dostluğu işlediği tablolarından oluşan sergi sanatseverler tarafından büyük beğeni topladı. Ünlü ressam doğanın bütün güzelliklerini sanatseverlere sundu.


Barış, özgürlük, sevgi ve dostluğun işlendiği tablolardan oluşan sergi büyük ilgi gördü. Görsel birikimlerini hayal gücü ile birleştiren ve duygularını fırçalarıyla tablolarına aktaran Ressam Nilüfer Kalay’ın, sergisini çok sayıda sanat sever ziyaret etti. Resimlerini tuvaller üzerine işlediği yağlı boya tekniği ile harmanlayan ressam Nilüfer Kalay, atlar, denizler, çiçekler ve kelebekleri konu ettiği tabloları doğanın güzelliklerini sergi alanına taşıdı.

İNSAN RUHUNU YANSITTI

Doğanın güzelliklerini tablolarına taşıdığını belirten ünlü ressam Nilüfer Kalay, “Tablolarımda atlar, denizler, çiçekler, kelebekler ve doğanın üzerine yoğunlaştım. Atlar gücü ve özgürlüğü, çiçekler saflığı ve sevgiyi, kelebekler özgürlüğü, denizler ise insan ruhunun bilinmezliğini ve erişilmezliğini simgeliyor” diye konuştu.

DOĞANIN GÜZELLİKLERİ

Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Şeref Bigali atölyesinden mezun olan Ressam Nilüfer Kalay, 25. kişisel sergisini açtı. ANSAN ve SESAN üyesi olan ressam Nilüfer Kalay, sık sık açtığı sergileri ile doğanın güzelliklerini önümüze seriyor. 

MUHTEŞEM SERGİ Haberine Yorum Yapınız