İYİ PARTİ’DEN TERÖRE KINAMA

İYİ PARTİ’DEN TERÖRE KINAMA
REKLAM ALANI
17.02.2021
463
A+
A-

AYKUT SÜLEK / ANTALYA GÜNDEM İYİ Parti her Salı günü düzenlediği halk gününde şehitlerin ruhuna pişi dağıtırken, İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur ve yönetimi geçtiğimiz günlerde 13 vatandaşı şehit eden terör olayını da kınadı

İYİ Parti her Salı günü düzenlediği halk gününde şehitlerin ruhuna pişi dağıtırken, İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur ve yönetimi geçtiğimiz günlerde 13 vatandaşı şehit eden terör olayını da kınadı. İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur, “13 Şubat gecesi yüreğimiz yandı, 13 Şubat gecesi yurdumuzun gönlüne kor ateşler düştü. 13 vatan evladınıza 13 canımıza kast eden terör odaklarını lanetliyoruz. Terörü üreten, onu kullanan, destek veren ve terörden medet uman tüm kişi ve kurumların toplum vicdanında edebiyen mahkum olacaklarını hatılatıyoruz. Ülkemizin zor dönemlerden geçtiği şu günlerde İYİ Parti Antalya Muratpaşa teşkilatı olarak bu ülkenin temel taşı olan kardeşliğimiz üzerinde oynanmak istenen kirli oyunlara dikkat çekmeyi İyi Parti olarak vazifemiz biliyoruz. Tüm halkımıza kadim kardeşlik şuuruna yakışır bir itidal çağrısını seslendirmek istiyoruz. Biz İyi Parti mensupları olarak, her türlü ıkçılığı ayaklar altına alan bir inancın müntesipleriyiz. Hangi inançta olursa olsun insanlığın evrensel haklarına saygılı, adaletten yana olan her vicdan sahibinin insan merkezli bir anlayışla, bölen, ötekileştiren, ayrıştıran her türlü düşünce ve eylemin karşısında olacağına inanıyoruz, İnanıyoruz ki kardeşliğimizi ve huzurumuzu bozmaya yönelik bu terör saldırıları dün olduğu gibi bugün de amaçlarına ulaşamayacaktır” dedi.

ŞOK İDDİA

13 vatandaşın şehit edilmesi ile ilgili zafiyet olduğunu ileri süren Başkan Tayfur, “Ne var ki 13 Şubat yaşanan elim olayda istihbarat zafiyeti olduğu ortaya çıkmıştır. Şehit edilen 13 kardeşimizin 2015-2016 yılları arasında PKK terör örgütü tarafından kaçırılarak 6 yıldır Kuzey Irak dolaştırıldığını son olarak Gara bölgesinde ki sözde ceza evinde şehit edildikleri gerçeğini Malatya Valisi Aydın Baruş’tan öğreniyoruz. Ülkemiz ulusal basın organlarında sivil vatandaş diyerek yanlış bilgilerin halka servis edilmesi ayrı bir aciziyet konusudur. Daha öncede belirttiğimiz gibi doğuştan asker bir millet için güvenlik mensubu ya da sivil vatandaş olması bir vatanın öz evlatları olması bu vatanın öz evlatları olma gerçeğini değiştirmez. 6 yıldır bu kardeşlerimizden haber alınamaması izlerinin sürdürülememesi bir takım servislerinde ihmalini ortaya koymuştur. Evlatlarımızı şehit eden PKK örgütünden 53 teröristi kahraman Mehmetçiğimiz Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarıyla etkisiz hale getirerek, kanlarını yerde bırakmamıştır. Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan sonsuz rahmet ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz. Başımız sağ olsun bir ölür bin diriliriz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.