KAÇIŞ

13.02.2020
4.946
A+
A-

1980 yılından itibaren; genç nüfusumuzun yapısı değişti. Gençlerin darbeden şöyle ya da böyle etkilenmiştir. Okuma yazma birden kesilmiştir. Korku tünelinden geçerken para kazanma yoluna girmiş ve batının liberal görüşüne göre nesil “Para kazanmak için her yol meşrudur.” Sözüne göre şekillenmiştir. Mafyalaşma, serbest piyasadaki olumsuzluklar tüm olumsuz görünüşü ile ortaya çıktı.

Kapitalizm kudurdu. Büyük alışveriş merkezleri çığ gibi çoğaldı. Mahalle bakkalları öldü. Samimiyet ve güven ortadan kalkınca, yalnızlık başladı. Yalnızlığın sonucu bireyselleşmeyi geliştirdi. Birey hedefine iki anahtar sahibi olmayı kondurdu. Üretim yerine tüketimi aldı. Beslenme bozuklukları, ilaç kullanma, az çocuk yapma davranışları ciddi anlamda aile yapısını bozdu. Bozmaya devam ediyor.

Büyük şehirlerden biri olan Antalya. Hızlı nüfus alınca büyük alış veriş merkezleri ortaya çıktı. Canı sıkılan, çocukları ile zaman geçirmek için bu alış veriş merkezlerine gitmek, bir eğlence olarak görülüyor. Biz de bu durumda davranıyoruz.

Geçenlerde Altınova’da bulunan, bir AVM’ye gittim.  Sanki insan seli… Bu işsizliğin çok oluşu mu? Bence bu kalabalık toplumdan kaçış. Sorunlarını unutmak,  çoğunluğa sığınmak olarak değerlendirebilirim. Çoğunlukla insanlar üçüncü katta yeme içme yerleri rağbet görüyor. Bazı hazır gıda restoranlarının önünde  kuyruklar oluşuyor. Yeme içme galiba moda. Buralarda tavuk ağırlıklı yiyecekler piyasaya göre ucuza satılmakta. Çocuklar parmaklarını bu alışveriş merkezlerine uzanıyor. Ev yemeği yapılan dükkanların müşterisi seyrek. Yemek moda olmuş.  Özenti pratik ayaküstü yemeğe. Çocuklar yemek yeme kültürünü TV’den ve arkadaşlarından öğrenip özeniyorlar. Çocuklar yedikçe şişiyorlar.

Ebeveyinler, çocuklarına istedikleri yiyecekler alıyorlar. Kendi görüp yemediklerini çocuklarının yemesi, mutlulukla sevinerek karşılıyorlar. Gönüllü köleler, köleliğe devam etmede kararlı. Lütfen bırakın artık hazır yiyecekleri.

Ev yemekleri yedirelim çocuklara. Kaptı kaçtılara izin vermeyelim. İlaca gereksinim duymayın. Kaçmayın Türk olmanın mutluluğu ve kararlığı ile dik durun. Sağlık ve esenlik içinde olmanız dileğimle.

REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
5 Ağustos 2021
12 Temmuz 2021
30 Haziran 2021
31 Mart 2021
15 Mart 2021
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.