KASAPLAR DERT KÜPÜ

KASAPLAR DERT KÜPÜ
REKLAM ALANI
13.01.2021
297
A+
A-

YAPRAK ÖZER / ANTALYA GÜDEM ÖZEL HABER Pandemiden dolayı lokantalar, restoranlar ve otellerin kapanmasıyla satış alanları kısıtlanan kasaplar, sadece vatandaşa satış yapmak zorunda kaldı. Halkın geliri ise et almak için yeterli değil. Bunun yanı sıra kasaplara pandemi döneminde hiçbir yardım yapılmadığını söyleyen Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, “Et fiyatlarına zam yapmadık, ancak giderlerimiz çok arttı. Esnafa kira desteği verdiler ancak kasaplara destek verilmedi. Esnafın ayırımı olmaz” dedi

Pandemiden dolayı lokantalar, restoranlar ve otellerin kapanmasıyla satış alanları kısıtlanan kasaplar, sadece vatandaşa satış yapmak zorunda kaldı. Halkın geliri ise et almak için yeterli değil. Bunun yanı sıra kasaplara pandemi döneminde hiçbir yardım yapılmadığını söyleyen Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, “Kasapların giderleri artıyor gelirleri azalıyor. Biz iki yıldır fiyatlara zam yapmadık. Bizim fiyatlarımız hala aynı. Et fiyatlarına zam yapmadık ancak giderlerimiz çok arttı. İşlerimiz durgun. Biz devletten yardım istiyoruz. Esnafa kira desteği verdiler ancak kasaplara destek verilmedi. Destek için genel başkanımız elinden geleni yapıyor ancak hala destek yok. Esnafın ayırımı olmaz” ifadelerine yer verdi.

“DESTEK ALMADIK”

Devletten hiçbir destek almadıklarını söyleyen Başkan Yardımcı, “Biz temel taşız. Lokantalar, restoranlar, oteller kapandı ve bunların hepsi et alıyordu. Hepsi kapanınca bir tek halka kaldı. Vatandaşta da para yok onlarda alamıyor. Hem vatandaş almıyor, hem zam yok, hem giderler arttı, hem de destek yok. Sorun yumağı haline geldik. Bizim gelirlerimiz çok düştük. Aylık an az 10 bin lira giderimiz var. Ancak biz giderimizi çıkaramıyoruz ve her ay zarar ediyoruz. Satılmayan mala zam yapamıyorsunuz. Her şeye yüzde 100 zam geliyor ancak ete zam gelmiyor. Kasaplara hiçbir şekilde yardım yapılmadı. Kasaplar üvey evlat. Devlet herkese yardım veriyor ancak bize vermiyor. Bizde aynı desteği istiyoruz. Bizde devletin aynı esnafıyız. Bize üvey evlat muamelesi yapmasınlar. Devlet babadır. Bir baba bir oğluna verip, diğerine vermezse olmaz. Biz her ay zararla kapatıyoruz dükkanımızı. Pandemi dönemindeyiz buna bir şey demiyoruz ancak bizde zarar ediyoruz. Devlet bize neden destek vermiyor? Biz daha çok vergi veriyoruz. Hayvancılığa destek verdiler ancak yeterli değil. Çünkü köydeki üreticimizi kaybettik. Köylerde besici kalmadı. Bizim için en önemlisi köydeki besici. Yeme gelen zam belli bu üreticiyi kurtarmıyor” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.