KAZAK ÖĞRENCİLERDEN REKTÖR’E ZİYARET

KAZAK ÖĞRENCİLERDEN REKTÖR’E ZİYARET
REKLAM ALANI
06.08.2019
106
A+
A-

Kazakistan Astana Tıp Üniversitesi öğrencileri ve hocaları Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Öğrenciler, iki üniversite arasındaki köprünün daha da güçlendirilmesini istedi

Ziyarette öğrencilere; Astana Tıp Üniversitesi’nde Genel Cerrah Kuspayev Erzhan Nurgaliyevich, Tıp Fakültesi öğrencileri Kakhkharova Dilnoza ve Shakhmuratova Gaukhar ile birlikte Türk Ocakları Antalya Şube Başkanı Abdullah Uysal da eşlik etti.
Kazakistan Astana Tıp Üniversitesi öğrencileri, Rektör Ünal’a Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde staj imkanı tanınmasından dolayı teşekkür ederek Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin başarılı çalışmalarından ve tecrübelerinden yararlanmanın kendilerine önemli katkılar sağladığını ve staja önümüzdeki dönemlerde de devam etmek istediklerini ifade ettiler.
Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Rektör Ünal, “Bu dönem 60 Kazak öğrencimiz Tıp Fakültemizde staj yaptı. İki üniversite arasındaki iş birliğinin önümüzdeki yıllarda da devam etmesini arzu ediyoruz. İki ülke arasındaki iş birliği her anlamda büyük katkılar sağlıyor. Bu iş birliklerimizin artmasını diliyorum” diye konuştu.
Ziyaret sonunda öğrenciler Rektör Ünal’a, düğün ve bayramlarda saygı duyulan kişilere hediye ettikleri Shapan isimli Kazakistan’ın yöresel kıyafetini takdim ettiler.
Türk Ocağı Antalya Şubesi, misafir olan Kazakistanlı tıp öğrenci ve hocalarına bir akşam yemeği ikram etti. Tıp öğrenci ve hocaları, daha sonra Antalya’nın ve Denizli’nin tarihi turistik yerlerini gezdi. AYFER ŞİMŞEK ANTALYA GÜNDEM

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.