KEPEZ BAŞARIYOR

06.11.2018
4.181
A+
A-

 

Bu yazımız bir kişiyi, zümreyi, siyasi olguyu övmek amacıyla olduğunu sanmayın. “Yiğidi öldür hakkını ver”  derler. Biz kimsenin ölümüne, ne de kötü duruma düşmesine razı olmayız. Yalnız elimizi yüreğimize koyup, yapılanı, iyi ve doğru olanı da görmemezlikten gelmemeliyiz. ”El insaf” bağlamında.

Kepez, Antalya’da zirveye hızla tırmanan bir ilçe. Eşgüdümünü üstlendiği çalışmalara, usumuza gelenlere göz atalım. Bu çalışmalar belediye tarafından örgütleniyor.

1-Ahmet Hamdi TANPINAR edebiyat ödülleri çalışmaları.

2-Yeni yapılan binada Mimar Sinan Kültür Merkezinde Kitap Fuarı.

3-Kahve Festivali. İlk kez Dokuma parkta düzenlendi üç dört gün boyunca.

Bence bu üç çalışma bile Kepez’in çıkışının simgesidir. Avantaj Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün genç, dinamik olmasından ötürüdür sanırım. Güven veren güler yüzlü insan. Tabi bu arada daha yüksek yerlere gitmesi hakkı. Antalya ve ülke için yararlı olur sanırım. Hizmet bir idealdir. Bir şeye basamak olarak da düşünebiliriz ama içten gelmezse oturduğu yere çakılan birçok politikacı biliyor görüyoruz.

Antalya, ülkemizde eğlence yer olarak biliniyor. Gelen konukların ağırlanması için; zamanı hoş geçirip, yiyip içecek yerleri arıyor. Bunlardan biri Dokuma park olacak gibi. Pazar günü ben de gezdim. Hayli kalabalıktı. İstihdam bakımından da önemli bu tür etkinlikler.

Buradan şuna geliyoruz, herkes işini doğru olarak yapmalı. İşine sevgisini katmalı. Millet ve Türk Ulusunun maddi manevi kazanımlarının korunmasında geliştirilmesinde nefer olmalıdır. Ülkemizin gelişmesinde, çevremizin ilçemizin gelişmesine hizmet eden kim olursa ona binlerce teşekkürlerimi gönderiyorum.

Eee … başka ne diyeyim. “Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.”

REKLAM ALANI
ETİKETLER: ,
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
5 Ağustos 2021
12 Temmuz 2021
30 Haziran 2021
31 Mart 2021
15 Mart 2021
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.