KORKUTELİ İLE GURURLANDIK

20.09.2020
1.057
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde Korkuteli’nde birbirinden güzel yeni tesislerin açılışına tanık olduk. Genç Belediye Başkanı Ömer İşlek, halkın hizmetine sunduğu tesisleri, Antalya Valisi, Korkuteli Kaymakamı, Milletvekilleri, siyasi partililerin İl ilçe başkanlarının ve vatandaşlarla birlikte gezerek bilgi verdi. Başkan İşlek, Korkuteli Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan seyir terasının açılışını yaparak, projelerinin 15 aylık zaman diliminde yüzde 94’ünü tamamladığı açıkladı.

Yaptıkları çalışmaları anlatan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, “Korkuteli Belediyesi’nin neler yapabileceğini göstermek için Karşıyaka’da yaklaşık 300 bin lira gibi bir maliyetle 6 günde ilk göz ağrımız olan parkımızı bitirdik. 52 tane köyümüz var bir yılda 52 haftamız var. Düğün salonumuza muhtarlarımızı topladık kavanozun içine 52 köyümüzün ismini attık kura çektirdik. Her hafta Cumartesi günü kuraya göre bir köyümüze giderek toplam çözüm ekibi diye nitelendirdiğimiz ekibimizle o köyümüze hizmet verdik. Bu 4 yıl boyunca devam edeceğiz. Biz her köyümüze birer hafta girerek bu ekibimizle 5 yılın hesabını vereceğiz. Seçim zamanları annelerimizle görüşünce annelerimiz yüzme havuzu bile yok demişti. Sonra bir sabah hiçbir ekibin haberi yokken ortada proje bile yokken, sabah 8’de 1071 Alparslan Yüzme havuzu ve spor yerleşkesinin yapımına o anda başladık. 29 günde biz şu anda Korkuteli’mizde ilk okuldan bütün çocuklarımıza ücretsiz bir şekilde hizmet veriyoruz. Çocuklarımız burada eğitim alacak” dedi.

İşlek sözlerini şöyle tamamladı: ‘’Büyükşehir yasası ile birlikte kapanan beldelerimiz vardı. Beldelerdeki binalar atık şekilde duruyordu. 600 bin tadilat masrafıyla bu beldemizdeki binaları tekrar hizmete açtık. Şu anda oralarda belediye personellerimiz işlerini yürütüyor. Daha sonra Cumhur Evi Projemizi hayata geçirdik. Bununla yardıma ihtiyacı olan herkese sonuna kadar destek olmaya çalışıyoruz. Kadınlarımız için gelişimleri için kadın merkezi kurduk. Kadınlarımız ihtiyaçlarını karşılayacakları bir yer var. Bundan daha iyisini yapıncaya kadar elimizdeki şimdilik bu. Ancak seneye bir sürprizimiz daha var. Kanal Korkuteli’ni açtık şu anda hizmette. Hayvancılıkta iyiyiz Türkiye’nin en büyük hayvan pazarını yaptık. Şu anda 3 bin büyük, 6 bin küçük baş hayvanımız var. Gençlerimiz imreniyordu evlenecekleri bir yer yoktu. Bizde evlilik parkı yaptık. Çok şükür şu anda gençlerimiz çok kaliteli düğünler yapıyor. Korkuteli herkesin erişebileceği b ir cazibe merkezi. Seyir terasımıza seneye bazı aktiviteler daha ekleyeceğiz. Biz enlerin belediyesiyiz. Belediyecilikte en güzelini ve en büyüğünü yapacağız biz bunda iddialıyız. Seneye seyir terasına aquapark yapacağız bu en küçüğü. İlçemizdeki hiç kimse hiçbir şeyden mahrum kalmayacak. Antalya’da, İstanbul’da, Ankara’da ne varsa Allah’ın izni ile Korkuteli’ne de bunların hepsini yapmaya çalışacağız.”

Yıllardır mesleğim gereği kentimizin birçok ilçelerinde çeşitli açılışlara katıldım. Pazar günkü açılış davetini Korkuteli Basın Müdürü Hasan Saraç’tan aldım. Son yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkanlığına seçilen Ömer İşlek, yıllardır basın camiasında hizmet veren 2 değerli meslektaşımızı transfer ederek kadrosuna aldı. Hasan Bayır ve Hasan Saraç meslektaşlarımızın, Başkanın gücüne güç kattıklarını pazar günü yapılan organizasyonda açık ve net bir şekilde gördük. Tabi biz buna basının gücü diyoruz. Açılışa Antalya’nın duayen gazetecileri katıldı. Genç meslektaşlarıyla birlikte omuz omuza notlar alarak muhabirlik yaptılar. Yılların Duayen Gazetecisi ve 12 yıl boyunca Cemiyet Başkanlığı yapan Erdoğan kahya, Ahmet Dökdök, Erdal Orhan, İbrahim Akkaya, Cem Çon, ben, Süleyman Gezici ve birçok genç meslektaşımız katıldı. Bu güzel eserleri ilçemize kazandıran başkan ve ekibini kutlarım…

Antalya ilçelerinde bu tür hizmetleri görmek, yaşamak böyle bir zor günlerde inanın insanı oldukça mutlu ediyor. Yolun açık olsun Başkan. Zor günler yaşıyor ülke, hizipleşmek değil hizmet en büyük ibadettir….

REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.