Pazarda bayram izdihamı

DENİZ AKGÜN28.08.2017 09:05:58

02a7a05ddea3b5148fd2.jpg

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Bayram telaşı Antalya’da kendini gösterdi. Alışveriş telaşına düşen vatandaşlar Şirinyalı Mahallesi’nde bulunan sosyete pazarına akın ettiler.

Cuma günü başlayacak ve 4 gün sürecek olan Kurban Bayramı'na hazırlık telaşı Antalya’da çarşı ve pazarlarda kendini gösterdi. Bayram tatilinin 10 gün olarak belirlenmesinin ardından vatandaşları bayram alışverişi ve kurbanlık telaşı sardı. Alışveriş telaşına düşen Antalyalı vatandaşlar soluğu Şiriyanlı Mahallesi’nde bulunan meşhur sosyete pazarında aldı. Elbiseden, ayakkabıya, şekerden tatlıya kadar birçok ürünün bulunduğu pazarda bayram alışveriş hareketliliği kendini gösterdi. Pazarda tezgah açan pazarcı esnafı bayram alışverişinde düşüş yaşandığını belirtirken, eski bayramları da mumla aradıklarını ifade ettiler.

“PAZARLARA RAĞBET VAR”

İşlerin gayet iyi olduğunu dile getiren bir başka pazarcı esnafı ise, bayram yoğunluğunun olması gerektiği gibi olduğunu vurguladı. AVM’lere rağmen bayram alışverişinin yine pazarlarda yapıldığını belirten pazarcı esnafı, “Bayram hareketliliği şükür var. Vatandaşlarımız burada uygun fiyata alışverişlerini yapabiliyorlar. Alışveriş merkezlerinde bir elbiseye 50 lira vermelerine gerek yok. Bu pazarda bütün ürünlerin fiyatı uygun. Hem mutfak ihtiyaçlarını görebiliyorlar hem gardıroplarını doldurabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

 Deniz AKGÜN/GÜNDEM ÖZEL HABER 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir