PETROL İSTASYONLARINA RET

PETROL İSTASYONLARINA RET
REKLAM ALANI
08.09.2020
4.359
A+
A-

MÜJGAN IŞIK / ANTALYA GÜNDEM HABER

Antalya Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı dün gerçekleşti. Gündem maddeleri arasında yer alan akaryakıt istasyonlarının yapımı ile ilgili konuşan MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, “Biz meclis eliyle bu memlekete ihanet ediyoruz. Bu istasyondan gelen para bu memleketin insanlarının parası. Ranta kullanmamalıyız” dedi. Daha sonra yapılan oylamada petrol istasyonlarına ret kararı çıktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı, dün Belediye Hizmet Binası’nda Başkan Vekili Mehmet Hacıarifoğlu’nun başkanlığında gerçekleşti. Parti meclis üyeleri, gündem ve önergelerle toplam 116 maddeden 28’ini oyladı. Parti grup sözcüleri kornaya yakalanan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, geçtiğimiz gün kimliği belirsiz kişiler tarafından öldürülen başpehlivan Hakkı Aygün’ün katillerinin bir an önce bulunması gerektiğini söylediler. Bunun yanı sıra meclis gündeminde yer alan akaryakıt istasyonlarının yapılacak olması tartışmalara neden oldu. Konuya sert çıkan MHP grup sözcüsü Selçuk Senirli söz alarak, bazı alanlara yapılması planlanan akaryakıt istasyonlarının başka şehirlere göre kıyaslamasını yaptı. Ruhsatlı akaryakıt sayısının Antalya’da 422, İzmir’de 460, Ankara’da 558 ve İstanbul’da 744 olduğunu aktaran Senirli, “Antalya’nın 2019 yılı akaryakıt tüketimi 826 milyon 487 bin 162 litre, İzmir’in 1 milyar 344 milyon 383 bin 73 litre, İstanbul’un 4 milyar 168 milyon 543 bin 285 litredir. Biz meclis eliyle bu memlekete ihanet ediyoruz. Bunun başka izahı yok. Bu istasyondan gelen para bu memleketin insanlarının parası. Ranta kullanmamalıyız. Ruhsat sahibi eksiklikleri varsa tamamlayalım. Yeni istasyon yaparak kıt kaynakların hovardaca kullanılmasına müsaade etmeyelim. Ciddi ihtiyaç varsa tamam ama memleket için faydalı mı gözden geçirelim” dedi. Akaryakıt istasyonu ile ilgili verilen gündem maddisi oy çoğunluğu ile ret edildi.

GÜNDOĞMUŞ’TA SU SIKINTISI

Gündem dışı konuşan Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren ise ilçede yer alan su kaynaklarının değerlendirilmesi gerektiğini önerdi. Başkan Özeren, “Gelesandra ve Gündoğmuş merkezle ilgili su kaynağının yetersiz olmasından kaynaklı su sıkıntısının çözümü için yazılı olarak belediyeye talepte bulunduk. Gürvelik Yaylası, hemen hemen Gündoğmuş’un tüm coğrafyasını besleyecek bir su kaynağı var. Kaynaktan 500 metre sonra da bir düdene akıp gidiyor. Doğru dürüst faydalanılmıyor. Yaz kış akan bir kaynak. Burası ASAT tarafından 700 metreye yakın bir kot farkından dolayı cazibe ile akmayacağı ve bir yarmanın yapılması gerektiğinden masraflı olduğundan dolayı reddedildi” dedi. 

“SAYAÇLARI İYİ PARTİ SÖKTÜ”

Belediyenin sosyal tesislerinin sayacının söküldüğünü belirten Özeren, “Geçen hafta talihsiz bir olay yaşadık. İlçede su sıkıntısı olduğu için belediyemize ait sosyal tesislerin suyu kesilmeyi bırakın, sayacı söküldü. Vatandaşlar ciddi şekilde tepki gösterdi. Bildiğim kadarıyla bu durum hukuksuz. Yaptığım araştırmada da maalesef ASAT yetkilisi birinin değil de İYİ Parti İlçe başkanının talimatıyla sayacın sökülmesi beni çok üzdü. Sebebini öğrenmek isteyince çiçek ve çimen suladığımız için yukarda içme suyu sıkıntısı çekilirken aşağıda çiçek ve çimen sulamanın doğru olmayacağı. Yaptığım tespitlerde 20 kadar bahçe abonesi verilmiş. Su kaynaklarını çoğaltmadan bahçe abonesi verilmesine karşı çıktık” diye konuştu.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.