Profesyonel Yönetici

REKLAM ALANI
06.05.2018
16.041
A+
A-

14.03.2017

Profesyonel, işindeki uzmanlığı nedeniyle bu işi parası ile yapan, ücretle iş yapmayı sanat haline getiren kişiye denir.

Yerel gazetelerde çalışmak parasını almayı bırakın resmen gönül işidir. Gönül işi derken tabii ki de amaç aynı, güç farklı. Son Havadis Gazetesi’nde İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaptığım dönemde 92 çalışanımız vardı, hiçbir zaman zorluk çekmedim. Antalya’ya geldiğimde çok zorluk çektim o zaman öğrendim maddi desteğimin olmadığı zaman çalışma arkadaşlarımla sorunu bırakın, yüz yüze bakmaya utandığım günlerim oldu. Cem Çon geldiğinde bir çok arkadaşımız beni uyardı “Ekibiyle geliyor, ilk işi sizleri çıkarmak, istediği olmazsa yerin dibine sokar, tazminatsız işten atar” gibi vbvb…

Bunun yanı sıra Cem Çon’a kulaklarımla şahit olduğum çalışma arkadaşımın hele hele  baba gözüyle baktığım kişinin benim aleyhime çok kötü sözler sarf ettiğini…

O zaman dur kızım çılgın Müjo Cem seni tanımıyor sende onu. Duyduklarına inanma senin yerinde olmak isteyen kıskanan insanlar var. Çalış bırak seni tanısın. Zaman geçtikçe o bana bende ona alıştım.

Profesyonel iş adamı ne demek o zaman gördüm. İşini başarıyla tamamlayan, takım ruhunu aşılayan her şeyden önemlisi çalışan bütün arkadaşlarımızın sorunlarıyla tek tek ilgilenen ve maddi manevi destek sağlayan Cem Çon belirdi hayatımda.

Ninemin bir sözü geldi aklıma, “Ne verirsen elinle, o gelir seninle”

Yolun açık olsun, işin rast gitsin Cem ÇON… 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.