RUS MELEK, İNSANLIK DERSİ VERİYOR

Zaman zaman çağımızın vazgeçilmezi olan internet dünyasında yaşananları izlerim. Geçtiğimiz günlerde de Facebook’umda gezinirken bir güzel kadın resmi gördüm sayfasına bakmadan edemedim.

Sayfayı tıkladığımda resimlere ve paylaşımlara bakarken adeta şok oldum. Muhteşem bir kadın renkli gülen gözleriyle, omuzlarına akan altın sarısı saçlarıyla bir manken duruşuyla bir kadın adeta bir Melek gibi duruyordu sayfalarda. Melek dedim. Sakın bize sözü edilen 70 cennet hurilerinden değil gerçek bir Rus Meleke…

Bir fotoğrafında yoksul bir aile, bir fotoğrafında özürlü bir vatandaş ve ailesi birinde de lösemili çocuklar ile çekilmiş fotoğraflar. Oysa Rus uyruklu kadınların genellikle ülkemize geliş nedeni bir Türk ile evlenip, vatandaş olmak ve kendi ülkesinde yaşayamadığı hayatı burada yaşamak. Çoğu da başarılı oluyor. Güzel Rus hanımlarına cömert vatandaşlarımız genci, yaşlısı, evler arabalar ve lüks hayatı sunma çabasındalar. Bu nedenle Rus hanımları fotoğraflarını ya güzel bir çiçek bahçesinde, ya da Tanrının her türlü doğal güzelliği sunduğu manzara içinde çektirmeyi severler. Bazen de gece kulübü, disko veya kaffelerde çekilmiş resimleri albümleştirirler.

Bu hanım farklı bir yol çizmiş…

Antalyalı olmaya karar verdiğinde tesadüfen 4 duvar arasında kilim üzerinde yarı aç yaşayan bir aileyi görünce çok etkilenmiş, ağlamış, hüzünlenmiş ve tanıdığı herkesten yardım istemiş. Halısını ocağını çamaşır makinasını, buzdolabıyla ne ihtiyaç varsa karınca kararınca temin ederek bunu kendine mutluluk olarak seçmiş. Bununla kalmayarak özürlülere tekerlekli sandalye derken daha çok yardım edebilme adına kendini İktidar partisinin kadın kollarında bulmuş.

AKP’li olmak ona göre yardım edebilme olanağı demektir düşüncesiyle yoluna devam etmiş bu güzel Melek.

Evet, yüzü ve fiziği kadar yüreği de güzel olan bu güzel insanı şöyle tanıtabilirim: Rusya’dan 15 yıl önce Türkiye’ye gelip yerleşen ve Türk vatandaşı olan Ksenia Mare Akkanat, ihtiyaç sahiplerinin umudu oldu.

Kemer ilçesinde yaşayan Ksenia Mare, maddi durumu kötü olan vatandaşlara yardım elini uzatmak için var gücü ile çalışıyor. Bir gün gittiği evde sadece tek koltuk ve halı olduğunu gören ve bu durumdan etkilenen Ksenia Mare, o gün bu gündür ihtiyaç sahiplerine destek olmaya çalışıyor.

Evli ve iki çocuk annesi olan Ksenia Mare Akkanat, ilk zamanlarda kendi çabaları ile yardım etmeye çalışırken ihtiyaçlar artınca sosyal medyayı devreye soktu ve yardımseverler ile işbirliği yapmaya başladı.

Kendisini bir Türk gibi hissettiğini dile getiren Ksenia Mare, “O gün gördüğüm manzara beni çok duygulandırdı. Biliyorum ki o durumda olmayı onlar da elbette istemiyor. Ama hayat bazen acımasız olabiliyor. Onları o halde bırakamazdım. Elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Bazen benim de yetişemediğim yerler oluyor. Sosyal medyadan aldığımız destek ile ulaşabildiğimiz kadar insana ulaşmaya çalışıyoruz” ifadelerini kaydetti.

Türk insanının çok yardımsever olduğunun altını çizen Akkanat, “Aslında ihtiyaç sahiplerine malzeme bulmakta zorlanacağımı düşünüyordum. Sosyal mecrada paylaşımlar yapmaya başlayınca dönüş çok iyi oldu. Her bir ihtiyacı bir aileye ulaştırdıkça mutluluğum bir kat daha arttı” dedi.

Kırtasiye malzemesinden buzdolabına, koltuk takımından televizyona kadar ihtiyacı olanlara yardımcı olmaya çalıştıklarını kaydeden Ksenia Mare Akkanat, kendisine destek olan tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Evet bize cennette 70 huri değil Kesenia gibi yüreği güzel Melekler gerekli…

Tebrikler Kseniya..

Bizi bizden çok sevdiğin için…

Din dil, ırk ayırtmadan, ötekileştirmeden yüreğini açtığın için

Bize İnsan gibi yaşama dersi verdiğin için…

Teşekkürler Güzel Melek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: