SAĞLIĞIMIZ DEVLETTE

SAĞLIĞIMIZ DEVLETTE
REKLAM ALANI
24.05.2019
899
A+
A-

 

2016 yılında hasta kabulüne başlayan ve geçtiğimiz yıl 35 binin üzerinde ameliyat yapan Kepez Devlet Hastanesi, özel hastane konforundaki hizmeti ve erken randevu kabulleriyle Antalya’daki özel ve devlet hastaneleri arasında seçkin bir yer aldı

2017 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı yapılan 400 yatak kapasiteli Kepez Devlet Hastanesi, verdiği kaliteli ve konforlu sağlık hizmetiyle Antalya sağlık sektöründe kendini kısa sürede kabul ettirerek vatandaşların yüzünü güldürdü. Kepez Devlet Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte diğer kamu hastanelerinin de hasta sayısı 3’te 1 oranında azaldı. Kent merkezinin yanı sıra doğu ve batı ilçelerinden de büyük rağbet gören hastane, ameliyat ve muayene randevularının kısa süreye verilmesi ve hastalara sağlanan beş yıldızlı konforuyla dikkat çekiyor.

YILDA 35 BİN AMELİYAT

Kepez Devlet Hastanesi’nin başarılı Başhekimi Dr. Ramazan Gürkan, özellikle emar, tomografi ve fizik tedavilerinde en kısa süreye randevu verdiklerini belirterek, “2017’de ameliyat sayısı 17 bin 295 iken, 2018’de gerekli alet ve teçhizatlar da artırılarak bu sayıyı 35 bin 825 ameliyata çıkardık. Böylelikle yüzde yüzün üzerinde bir artış sağlandı. Tüm branşlarda uzman hekimlerimiz mevcut. Türkiye’de ilk kez kamu hastanesinde kapalı tiroit ameliyatı, Kepez Devlet Hastanemizde yapıldı ve de oldukça başarılı geçti. Tüm ameliyatlarda başarı oranlarımız da yüksek” dedi.

5 YILDIZLI OTEL KONFORU

Hastanelerinin yürüyen merdiveninden, engelli vatandaşların rahat hizmet alacağı yatırım ve uygulamalara kadar özel hastane konforunda olduğunun altını çizen Başhekim Gürkan, “Yatan hasta odalarımız ise tam anlamıyla 5 yıldızlı otel odasına eşdeğerdir. 110 tek kişilik, 109’da çift kişilik odamız var ve hepsinde de banyo, tuvalet, televizyon bulunuyor. Toplu taşıma araçlarıyla da en kısa sürede hastaneye ulaşılabiliyor. Aksu’dan da direk ulaşım sağlandı. 2017 yılında hastanemizde 875 bin 200 hastaya poliklinik hizmeti verilirken, bu sayı 2018’de 1 milyon 314 bine çıktı” diye konuştu.

‘EN FAZLA DOĞUM BİZDE’

2017’de aktif yatak sayısı 230 iken, 2018’de 100 yatak artış yapılarak bu sayının 330’a çıkarıldığını da sözlerine ekleyen Başhekim Gürkan, “Hastanemizde günlük ortalama 6 bin kişiye poliklinik hizmeti verilirken, bin 200 civarında da acil servis hastası bakılıyor. Aylık ortalama 110 bin hastaya tedavi sunuluyor. Hekim eksikliğimiz yok. Hasta memnuniyeti ise zirvede. Hastanemize gelen her vatandaşımız buradan memnun ayrılıyor. En fazla doğum yapılan hastaneyiz. Günlük 13-15 arası, aylık ise ortalama 350 doğum gerçekleştiriliyor. Yaptığımız doğumların hepsi de Sağlık Bakanlığı’nın kalite standartlarının üzerinde” ifadelerini kullandı.

KANSER VE BEYİN AMELİYATLARI

A grubu, yani kanser ve beyinle ilgili tüm ameliyatları da hastanelerinde yapabildiklerini söyleyen Başhekim Gürkan, “Ayrıca Antalya’da Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden sonra yenidoğan yoğun bakım ünitesi olan ikinci hastaneyiz. Bu arada hipnoz, akupunktur ve hacamat gibi alternatif tıp tedavileri de uyguluyoruz. İleriye yönelik ise anjiyo ünitesini de hastanemize dâhil edip, açık kalp ameliyatlarının yapılabilmesini hedefliyoruz. Bununla ilgili şuan altyapı çalışmalarına başladık ve gerekli izinleri alabilmek içinde en kısa sürede Sağlık Bakanlığı’mız ile irtibata geçeceğiz” diye bilgi verdi.

KUTU………..KUTU…………

Öte yandan hastanede tedavi gören kardiyoloji hastası Serpil Çıracı, kendisine sunulan sağlık hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çıracı, “Burada bize doktorlarımız tarafından her şeyden önce güler yüzlü hizmet sunuluyor. Her şeyimizle yakından ilgileniliyor, sürekli kontrol altında tutuluyoruz. Pırıl pırıl ve başarılı doktorlarla donatılmış bir hastane. Allah yapanlardan ve hizmet verenlerden razı olsun” derken, diğer bir fizik hastası Sabriye Abbas ise şunları söyledi: “Burası adeta özel bir hastane gibi. Yürüyen merdiveninden tutunda, doktorların ilgi ve alakasına kadar, hemşirelere, hasta bakıcılarına kadar bizimle ilgilenen herkesten çok memnunuz. Başhekimimiz sürekli yanımızda. İnanın özel hastane de bile böyle hizmet bulamazsınız.”

Sercan AYTIŞ/ÖZEL

 

REKLAM ALANI
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.