SAĞLIKÇILAR KISKAÇTA

SAĞLIKÇILAR KISKAÇTA
REKLAM ALANI
09.10.2020
664
A+
A-

AYFER ŞİMŞEK / ANTALYA GÜNDEM ÖZEL HABER Sağlık çalışanlarının sorunları her geçen gün artıyor. Korona ile ön cephede mücadele eden sağlık çalışanları seslerinin duyulmasını istiyor. Doktorların haklarını arayamadıklarını söyleyen Aile Hekimi Dr. Ozan Uzkut, “Sağlık çalışanları ek ücret alamıyor, izne çıkamıyor, çalışma saatleri uzun. Sağlık çalışanlarının omuzlarında büyük bir yük var. Haklarını arayamayacak hale geldiler” dedi

Sağlık çalışanlarının sorunları her geçen gün artıyor. Korona ile ön cephede mücadele eden sağlık çalışanları seslerinin duyulmasını istiyor. Sağlık çalışanlarının Türk Tabipler Birliği’ne ve sendikaya güvenlerini kaybettiklerini ileri süren Doktorların haklarını arayamadıklarını söyleyen Aile Hekimi Dr. Ozan Uzkut, “Şehir hastaneleri doktoruna sağlık çalışanına döner ödemesi olan ek ödemeleri veremez hale geldi. Daha açılmasının üzerinden 1 yıl geçmeden ek ödemelerini alamayan doktorlar ve sağlık çalışanları hastane içinde eylem başlattı. Korona ile mücadelede en ön sırada yer alıyorlar. İzne çıkamıyorlar, ek ücret alamıyorlar, çalışma saatleri çok uzun artık bitme noktasındalar ancak haklarını da arayamıyorlar. Çünkü sendika ve Türk Tabipler Birliğinin izni olmadan eylem yapamıyorlar. Türk Tabipler Birliği’nin yeni başkanın geçmişinden dolayı doktorlar TTB’ne de olan güvenini kaybetti. Sendika zaten Ak Parti’ye bağlı. Hal böyle olunca kimse sesini çıkaramıyor. Doktorlar haklarını arayamıyor” dedi.

“MOBBİNG UYGULANIYOR”

Ses çıkarmak isteyen sağlık çalışanlarına mobbinge uğradığını savunan Ozan Uzkut, “Daha açılışının üzerinden 6 ay geçmeyen büyük tantanalarla Japonlarla birlikte açılan kiraz ağacı ve çam hastanelerinde döner ödemesi olmadığı için sağlık çalışanları ve doktorlar işi bıraktı ve hastane içinde 3 kısa süreli eylem yaptı. Bu konuda yetkin sendika zaten tamamen iktidar yanlısı ona üye olmazsanız size ek nöbet yazılıyor en kötü yerde çalıştırılıyorsunuz her türlü mobbinge uğruyorsunuz tüm sürgün görevlere siz gidiyorsunuz sık sık uzak yerlere gönderiliyorsunuz tüm düzeniniz bozuluyor o yüzden de o sendikaya üye olmak zorunda kalıyorsunuz zaten eğer sağlık çalışanıysanız o sendika üye olma sözü vermeden asla işe alınmıyorsunuz ayrıldığınızda iş aktinizin feshi dahil her türlü muamele ile karşı karşıyasınız” şeklinde konuştu.

“ÇAR ÇUR EDİLİYOR”

Antalya’da yapılacak olan Şehir Hastanesinin yeniden gündeme geleceğini söyleyen Dr. Ozan Uzkut, halkın parasının çar çur edildiğini ileri sürerek, “Biz hekimlerin çoğunun desteğini alarak yönetimde olduğumuz yıllarda Antalya Şehir hastanesini durdurmayı başarmıştık ama korkarım şimdiki yönetim ve bağlı oldukları TTB bu güveni veremeyeceği için şehir hastaneleri Antalya içinde tekrar gündeme gelecek. Karşı koyma gücü olmayan yönetimlerde buna dur diyemeyecekler onlar batmasın diye hem halkın parası çarçur olacak hem de sağlık çalışanları paralarını alamayacak” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.