Silvan’da KOSGEB girişimcilik eğitimine yoğun ilgi

Silvan’da KOSGEB girişimcilik eğitimine yoğun ilgiDiyarbakır’ın Silvan ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılan Küçük Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Destekleme (KOSGEB) kursuna yoğun ilgi gösterildDiyarbakır’ın Silvan ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılan Küçük Ölçekli Sanayiyi Geliştirme Destekleme (KOSGEB) kursuna yoğun ilgi gösterildi.
Yoğun talebin olduğu KOSGEB kursunda eğitim görenler kura sonucuyla belirlendi. KOSGEB eğitimcisi Kamuran Toktanış, “Yaklaşık 7 yıldır bu eğitimleri veriyorum. Elimden geldiğince öğrencilere yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu kursta KOSGEB ile ilgili akıllarda kalan soru işaretlerini gidermeye çalışacağım. Şu anda kursta 60 öğrenci eğitim görüyor. Eğitim 4 gün sürecek. Bu kurs süresince sadece hafta sonları ders vereceğiz. Öğrencilere sınavsız sertifika verilecek. İş kurmak isteyen girişimciler sertifikalarını aldıktan sonra projelerini sunacaklar. Eğer projeleri onaylanırsa 50 bin TL’ye kadar hibe desteğinin yanı sıra faizsiz kredi desteğinden yararlanarak 100 bin TL’ye kadar destek alabilmeleri mümkündür” dedi.
Amaçlarının vatandaşlara ellerinden geldiğince yardımcı olmak olduğunu belirten Silvan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şükrü Güzel, “Bu kurslar sayesinde vatandaşlar iş hayatına atılabilecekler. Bu da ekonomik yönden onlara avantaj sağlayacaktır. Girişimciler iş hayatında başarı sağlayacak ve bununla birlikte ilçe ekonomisine katkı sağlayacaktır. Bu kurslarda eğitim gören girişimcilerin önü açılacak ve kendilerini topluma kanıtlayabilecektir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: