SPORUN KALBİ ANTALYA’DA ATACAK

ANFAŞ Başkanı Ali Bıdı, doğa ve salon sporlarına dair tüm enstrümanların bir araya getirildiği Well Life 2019 Outdoor & Indoor Aktiviteler, Wellness ve Sağlıklı Yaşam Fuarı’nı tanıttı

Salon ve doğa sporlarına dair tüm paydaşları Antalya’da bir araya getirmeyi hedefleyen ANFAŞ Well Life 2019 – Outdoor & Indoor Aktiviteler, Wellness ve Sağlıklı Yaşam Fuarı’nın ilk tanıtım toplantısı Antalya Expo Center’da gerçekleştirildi. Toplantıya, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şirin, ANFAŞ (Antalya Fuarcılık A.Ş., ) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, ANFAŞ Well Life Proje Müdürü Berkay Uygurlu katıldı. 22-26 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da açılacak fuar hakkında bilgi veren Başkan Bıdı, fuarın Antalya’yla özdeşleşerek kısa sürede Türkiye’nin markası olacağını dile getirdi.

“FUAR DEĞİL, SPOR FESTİVALİ”

İki bölümden oluşacak Well Life Fuarı’nın, bünyesinde gerçekleştireceği yarışma ve eğlencelerle festival havasında geçeceğini söyleyen ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, “ANFAŞ olarak kentimize ve ülkemize hem ekonomik katkı sağlayacak hem de marka değerini arttıracak yepyeni bir projeyi daha sizlere sunuyoruz. Fuar, yaratacağı ticaret hacminin yanı sıra bünyesinde gerçekleştirilecek şampiyona, yarışma, eğitim, konser ve eğlence alanlarıyla sadece bir fuar değil Antalya’nın spor festivali olacak. Fuar ve festival alanı olmak üzere iki bölümden oluşacak Well Life, her kitleden, her alanda, her yaş grubundan ziyaretçiye hitap edecek. Spor ekipmanlarından performans ürünlerine, spor giyimden sağlıklı beslenmeye, outdoor ve doğa sporlarından dernek ve federasyonlara kadar tüm katılımcılar; en yeni ürün ve hizmetlerini sporun profesyonellerine tanıtma imkanı bulacak. Biz tüm bu çalışmalardan ayrı olarak bu organizasyonu bir sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Well Life, sporun profesyonellerini bir araya getirmenin yanı sıra daha önce spor yapmamış veya farklı alanlarda spor yapmış tüm vatandaşlara daha önce yaşamadıkları yeni deneyimleri yansıtacak bir festival olacak. Spora ilgi duyan herkesin kendine uygun bir spor branşı ile bütünleşmesini sağlayacak” ifadelerini kullandı.

“DÜNYAYA PAZARLAYACAĞIZ”

Uzun zamandır böyle bir fuarı Türkiye’de geliştirmek istediklerini kaydeden Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şirin, “Well Life Fuarı’nda Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası öncesi Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası’nı eş zamanlı olarak gerçekleştireceğiz. Federasyonumuza bağlı milli sporcularımızla burada Avrupa Şampiyonası öncesi eleme yapacağız. Biz bu fuarın çok önemli olduğunun farkındayız. Şu an Türkiye’de fitness ve vücut geliştirme çok büyük gelişme içindedir. Türkiye’de fitness ve vücut geliştirme ile ilgili önemli bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli hep birlikte dünyaya pazarlayacağız” dedi.

“DÜNYA MARKASI OLABİLİR”

Dünyadaki en büyük spor fuarının Almanya’da gerçekleştirilen FIBO Köln Spor Fuarı olduğunu bildiren Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ise spor üreten firmaların fuara katılması durumunda dünya markası olabileceğini belirtti. Müdür Hacıcaferoğlu, “Ben de bu fuara katılma, inceleme fırsatı buldum. Gerçekten çok önemli marka değeri olan bir fuar. Ben bu fuarın Antalya’mızın ve ülkemizin tanıtımına çok önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu fuarların ilk yıllarda çok büyük ekonomik gelir getirmesi önemli değil. Bu tür organizasyonlar ülkelerin tanıtımına katkı sağlayacaktır. Eğer spor ekipmanları üreten firmalar buraya gelirse Well Life’ın dünyadaki örneklerini geçerek bir dünya markası olabilecektir. Well Life Fuarı, Antalya’nın turizm sektörüne önemli katkı sağlayacaktır. Spor fuarımızın turizmle birlikte gelişeceğine inanıyorum. ‘Yaşam Harekettir’ sloganı ile fuarın yola çıktığını görüyoruz. Gerçekten biz de herkesin hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz. İnşallah sporun tüm kitlelere yayılmasını sağlayacak bir fuar olacak” şeklinde konuştu. FATMA ARSLAN / ANTALYA GÜNDEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: