TÜREL VE UYSAL KIRCAMİYE SON NOKTAYI KOYDULAR

 

Nerdeyse çeyrek asrı bulan ve yılan hikayesine dönen Kırcami İmar sorunu nihayet son buldu. İlk müjdeyi Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel bir açıklama ile duyururken, aynı saatlerde de Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’da “Kırcami Planı’nı iptal eden mahkeme kararının yürütmesi, Konya Bölge İdare Mahkemesi’nce durdurulmuştur” açıklamasını yaptı.

30 yılı aşkın süredir Antalya’nın kanayan yarası olan imar sorunu bu güne kadar süregelen gerek yerel, gerek ulusal seçimlerde hep vaatler verilerek siyası yapının malzemesi oldu. Gelen ‘’Çözeceğim’’ dedi giden’ ’Çözülmeli’’ dedi ama bir türlü çözülememişti. Gerek Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gerekse Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, mahkeme tarafından iptal edilen projenin peşini bırakmadı.

Bundan önceki yazımda’ “YAPARSA TÜREL YAPAR’’ dediğimde elbette bir bildiğimiz vardı. Belki bazı okuyucular bunun bir ütopya olduğunu düşünmüş olacak ki, beni arayarak ‘’Bu sorun en az bir 10-15 yıl daha sürecek’’ dediler.

Şimdi ne oldu…

Türel ile Uysal el ele vererek siyasi rant gözetmeksizin burada yaşayan halkın mağduriyetlerini gidermek için iş birliği, güç birliği oluşturarak sorunu çözdüler.

Başkan Uysal Kırcami ile ilgili bu bölge hakkında halka şu açıklamayı yaptı.

“Kamuoyunun Dikkatine

Kırcami Planı’nı iptal eden mahkeme kararının yürütmesi, Konya Bölge İdare Mahkemesi’nce durdurulmuştur. Yürütmeyi durdurma kararı; yapılan itirazlar sonucu verilmiştir.

Yürütmeyi durdurma kararı veren Konya Bölge İdare Mahkemesi ayrıca; yeni keşif yapılmasına ve tekrar bilirkişi raporu alınmasına da karar vermiştir. Kararın yürütmesinin durdurulması ile birlikte Kırcami Planı geçerliliğini korumaktadır ve işlemlerin devam etmesinde de bir sakınca yoktur.

Kırcamili komşularımızın beklentilerinin ve 5 yıllık emeğimizin, şimdilik boşa çıkmamasından memnunuz. Yetkilileri, ilgilileri; Kırcamili komşularımızın tapularını bir an önce vermeye davet ediyoruz. Tapuların bir an önce verilmesi için üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazır olduğumuzu kamuoyu ile saygıyla paylaşırız.”

 

Muratpaşa Belediye Başkanı

Buna benzer açıklamayı da Büyükşehir Belediye Başkanı Türel yaparak Mahkeme tutanağını basına göstererek sorunu çözdüğünün müjdesini verdi.

Antalya halkına hayırlı olsun…

Kazanan ne siyaset değil Antalya oldu…

İşte O belge;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: