TÜREL’DEN METRO MÜJDESİ

Kısa adı ANGİAD olan Akdeniz Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Derneği Konyaaltı’nda sabah kahvaltıda sohbet toplantısı düzenledi. Dernek Başkanı İsmail Kaya, bu sohbet kahvaltısına Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i de davet etmiş.

Restoran normal olarak aşağı yukarı 500 kişilik ama 700 kişi sıkışarak yer almış. Kendime zor yer buldum. Bini aşkın davetli katılmış. O kadar kalabalık ki, garsonlar servis bile yapamıyordu. Dışarda yağmur var. Yağmura rağmen bazı davetliler dışarıda kurulan şemsiyenin altında.

Türel salona alkışlar arasında girdi. Önce üyelerle tek tek el sıkıştı ve sonra kendisine ayrılan yere oturdu. İlk konuşmayı Dernek Başkanı Kaya yaptı. Kaya Türel’e Antalya’ya yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Kısa bir konuşmadan sonra sözü Türel’e bıraktı.

ANTALYA’YA METRO

Konyaaltı’nın yeniden yapılanması ve Boğaçayı Projesini anlatarak, “Beni eleştirenler oldu, hatta suçlayanlar bile. Boğaçayı taşacak diye. Oysa biz taşmaması için bu işe giriştik. Mezbelelik olan Boğaçayı çevresini güzelleştirip, çağdaş kentimize yakışır hale getirdik. Yollar yaptık. Hafif metrolar yaptık. Kilitlenen trafiği açmaya çalıştık. Beni yine eleştirdiler. Benden sonra gelenler bir santim bile tramvay yoluna ek yapamadılar. Şimdi sıra Metro da. Bir yay gibi yer altından kentin bir ucundan diğer ucuna kadar Metro yapacağım’’ dedi. Konuşmalardan sonra toplu hatıra resimler çekildi. Başkan gittikten sonra kayınpederi Mehmet Yıldız, hemşerileriyle sohbet ederek seçim çalışmaları konusunda bilgi alışverişinde bulunarak Türel için destek istedi.

CHP KENDİ BACAĞINA SIKTI

Jirikan Aşiretinin Temsilcisi Vanlı İş adamı Fatih Şirazi 30 kişilik ailesi ile Türel’i desteklediklerini belirtti. Salonda bulunan birçok iş adamı, ‘’CHP Mesut Karagöz’ü Kepez adayı yaparak kendi bacağına adeta domdom kurşunu sıkmıştır. CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek’de şansını adeta yok etmiştir. Biz Dr. Murat Dinç veya Garip Erdoğan’ı beklerken Karagöz’ün adaylığı, şehirde kendi şansını oldukça zora sokmuştur’’ şeklinde konuştular.

Evet, bende ilk duyduğumda inanmadım. Bu inanılmaz haberi doğrulamaya çalışırken tüm yerel basında birinci sayfa manşeti olarak yer aldığını gördüm.

Daha sonra düşündüğümde bu CHP için ne ilk, ne de son olacaktı. Daha önce de AKP’li bir Belediye Başkanlığı yapmış ve sonra seçimi kaybetmiş Erdal Öner’i de aday göstererek seçimi kaybetmişti.

CHP AKP’YE ÇALIŞIYOR

İçimde bir his var, CHP yoksa AKP için mi çalışıyor?  Geçtiğimiz ulusal seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce seçim günü tüm tedbirleri aldıklarını 50 avukat ile birlikte YSK’nın önünde olacaklarını belirtmişti. Aynı sözü Kılıçdaroğlu da vermişti.

Sonra ne oldu?

Bir otel odasında kafayı çekerek izlemiş ve zil zurna vaziyette evine gitmiş hatta basın mensuplarına ‘’Ne yapalım adam seçimi kazandı’’ demekle yetinmişti. Oysa çok farklı söylemler, iddialar ortaya atıldı ve o gece gerçekler hiçbir zaman açıklanmadı.

Yerelde ise yani Antalya’da Muhittin Böcek’in adaylığı sürpriz değildi, ama banko da değildi. CHP’nin daha akılcı davranması bekleniyordu.

Olmadı…

Siyasi yapısı farklı olan Kepez ilçesinde bir eski AKP’liyi aday göstermek ise tam anlamıyla CHP için korkunç bir son değerlendirilmesidir.

CHP ne yapıyor?

Amacı ne?

Nereye koşuyor?

Bir bilen varsa açıklasın…

Haydi hayırlısı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: