TÜTÜNCÜ’DEN 188 ESNAFA TAPU

TÜTÜNCÜ’DEN 188 ESNAFA TAPU
REKLAM ALANI
08.09.2020
296
A+
A-

Kepez Belediyesi, İnşaat Malzemecileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nin, Kirişçiler Mahallesi’nde yapacağı toplu işyerinin, plandan sonra imar parselasyonunu da tamamladı

Kepez Belediyesininmülkiyet ve imar desteği ile ilçedeki esnaf kooperatifleri, uzun yıllar hayalini kurdukları yeni toplu işyerlerine kavuşuyor. Kepez Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda Hurdacılar Sanayii Sitesi’nin Başköy Mahallesi’ne inşaat edeceği toplu işyerinin önce imar planını ve daha sonra imar parselasyonunu yapmıştı. 18.madde imar uygulamasının, Tapu Müdürlüğü’nde tescil edilmesinden sonra toplu işyerindeki dükkân sahipleri, imar tapularını almışlardı. İmar tapularının alınmasıyla birlikte kooperatif toplu işyerinin inşasını başlatabilir hale gelmişti. Kepez Belediyesi, bu yıl içerisinde 50 dükkândan oluşan yeni sitenin yollarını da yapmıştı.

TAPU TAMAM, İNŞAAT BAŞLIYOR

Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler esnafından sonra inşaat malzemecilerinin de yeni toplu işyeri hayali gerçek oluyor. Kepez Belediyesi, İnşaat Malzemecileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nin,Kirişçiler bölgesine yapacağı topluişyerinin imar planından sonra parselasyon çalışması da tamamlandı. Bu uygulamanın, Tapu Müdürlüğü’nde tescil edilmesinden sonra toplu işyerindeki dükkân sahipleri, imar tapularını alabilir hale geldi.  Kepez Belediye Meclis salonunda düzenlenen törenle tapular, kooperatif yönetimine verildi. Kooperatif yönetiminin, inşaat malzemecileri esnafının ve belediye bürokratlarının katıldığı törende bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, “Uzunca, meşakkatli bir çabadan sonra İnşaat Malzemecileri Sitesi, yeni yeri için tapularına kavuşuyor. Bu bizim için büyük bir mutluluk. İmar planlamalarında, imar uygulamasında her konuda esnafımızın yanında olduk, yanında olmaya da devam edeceğiz. 18.madde imar uygulamanın, Tapu Müdürlüğü’nde tescil edilmesinden sonra toplu işyerindeki dükkân sahiplerimize, imar tapularını verebilir hale geldik. İmar tapularının alınmasıyla birlikte kooperatif tarafından toplu işyerinin inşasına başlanılabilecek.” açıklamasını yaptı. Kepez’de, esnaf toplu işyerlerinin kurulmasına ciddi bir destek verdiklerinin altını çizen Tütüncü, konuşmasında şunları kaydetti: “Belediyemiz, esnafımızın toplu iş yerlerine kavuşması konusunda gereken her türlü adımı attı, atıyor ve bundan sonraki süreçte de atacak.  Elbette ki sadece tapuları vermekle iş bitmiyor.  Yeni sitenin, belediyeden beklenen alt ve üst yapı çalışmalarını yapacağız. Konuyla ilgili Sanayii kooperatif yönetimiyle bir toplantı gerçekleştirdik. Konuyla ilgili bürokratlarımı bilgilendirdim. Kirişçiler mevkiinde yer alan bu toplu işyerinin en kısa zamanda yapılmasını umut ediyorum. İnşaat Malzemecileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi, esnafımıza hayırlı olsun.” Tütüncü, konuşmasının ardından yeni toplu işyerinde dükkânı olan 3 esnafa temsili olarak, imar tapularını verdi. İnşaat Malzemecileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanı Şerafettin Şimşek de yeni toplu işyerinin yapılmasına verdiği desteklerden dolayı Tütüncü’ye ve belediye bürokratlarına teşekkür etti.
Tören günün anısına fotoğraf çekilmesiyle sona erdi. HABER MERKEZİ

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.