UÇUYORUZ

25.01.2021
1.319
A+
A-

Alman Başbakanı ile ilgili bu paylaşım beni etkiledi. Bu etkiyle klavyenin başına oturup yazmaya başladım. Angela Merkel görevi bırakırken öyle bir konuşma yaptı ki!

Almanya boşuna Almanya olmamış dedirtti bize…

Esas olan görevi zirvede gönüllü olarak bırakmaktır. Giderken söylediği şuydu;

‘Haysiyetimle devraldım, haysiyetimle devrediyorum. Bu zaman zarfında Almanya ‘ya hizmet etmekten haz ve şeref duydum.”

Donanımlı ve dürüst, bu kadar sene ailesi ile ilgili tek kelime duymadığımız iş çıkışı market kasasında tavuk ve salatasının ücretini ödemek için sırada bekleyen, hiç bir Alman modacının kıyafetlerine sponsor olmayan Betty Barcley’in 79 Euro’luk ceketlerini tercih eden, yurt dışı gezilerine tarifeli uçak seferleriyle giden, Alman halkına kendisine hükümet etme izni verdiği için teşekkür eden, dimdik bir kadından başka ne beklenirdi ki!.

Bundan sonraki seçimlerde aday olmayacağını, Almanya’nın genç insanlar tarafından yönetilmeyi hak ettiğini söyleyerek,  ‘Ben başbakan olarak doğmadım ki!’ diyerek veda eden bir siyasi lider Angela Merkel, güle güle hayallerimizin siyasetçisi…

Bu paylaşım Avrupa2ya özenti değildir.  Batıya hayranlık hiç değildir. Bu paylaşım:

İNSANLIĞA SAYGILI, SİYASETÇILERE SAYGIDIR.

Almanya Merkez Bankası’nda 900 Milyar Euro fazla para var! Korona sürecinde esnafa, işsize kesenin ağzını açtı. Sade, gösterişsiz ve kendisini ülkenin halkın sahibi gibi görmüyor. Devletinin memuru olarak görüyor ve hareket ediyor. Time Dergisi,  Angele Merkel’i; “Şahsi menfaate ve zorbalığa taviz vermediği için, dünyada az bulunan ahlaki liderlik gösterdiği için” “Yılın Siyaset Lideri” seçti.

Bak bak sen bu kadına ne kadar da bilmiş kadın. Kafa yok ki onda mecbur bırakıyor. Bizim siyasi liderlerimiz zekidir, çalışkandır maşallah. Dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde bizim liderler kadar zeka küplü insan bulunmaz. Maazallah ölene kadar ya Genel Başkan olarak kalırlar, ya da Başbakan olarak kalmak isterler. Bayrağı bir tuttular mı asla bırakmazlar. O koltuğu bırakmamak için canlarını bile verebilirler.

Haysiyetinden bahsetmiş Merkel Hanım; Biz sizin gibi değiliz. Biz prestijimize önem veririz. Senin gibi küçük bir dairede değil, liderlerimizi saraylarda yaşatırız. Özel uçaklarla, koskoca bir filodan oluşan koruma ordusuyla kollarız büyüklerimizi. Onlar bizim en değerli hazinemizdir. Öyle senin gibi yok markete git, yok tarifeli uçakla git. Bizim onurumuz vardır. Biz büyük devlet, büyük milletiz. Bizim ekonomi uçuşta, yakında Mars’ta duble yol ve köprüler yapacağız. Mars’ın tepesine en az 6 minareli saray yavrusu misali cami yapacağız. Halkımı yüksek ekonomi gücüyle uçuyor. Uçuşa geçtik. Yok öyle devletten yardım almak sizin gibi. Biz bir İBAN verdik mi, halkımızdan devlete milyon milyar liralar su gibi ırmak gibi akar. Yöneticilerimiz, bürokratlarımı tek iş yapmaz Çalmaz çırpmaz. Çalışkandırlar elin Avrupalısı gibi aptallar mı? Birçok işte danışmanlık yaparak ekmek paralarını çıkarırlar. Yaratıcıdırlar. Bir de Alman Gazetelerinde Korona iletine aşı bulmuşlar.

Ulan ne aşısı edep yahu…

Bizde yüzlerce tarikat liderimiz var. Bir Elham 2 Kulhuvallah biraz da Araplardan aldığımız deve sidiği ile hiçbir hastalık tek vatandaşımızı canından edemez…

Biz 7 düvele kafa tutmuş Padişah evlatlarıyız…

Yok Merkel yılın siyasi Ahlaki lideri seçilmiş. Bizimkiler ahlaksız mı?

AVRUPA BİZİ KISKANIYOR…

Bizde görevi bırakıp kaçmak yok…

Onlar kaçsa bile biz ayaklarından sürükleye sürükleyerek getirir, o koltuğa oturtur görev yaptırırız.

REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.