ULUALAN ÖLÜ ALAN OLMASIN!

20.06.2020
548
A+
A-

Antalya’da, Manavgat’ta “Manavgat Ulualan Platformu’nun toplumun tüm kesimlerinin desteği ile sürdürdüğü ‘ranta ve talana hayır’ eylem ve direnişi bir dünya rekorunu da beraberinde getiriyor. Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter’daki “manavgatulualanhalkındır” hashtag’i yüksek katılımı ile rekor kırıyor. ‘Manavgat Halkındır’ temalı hashtağ’a katılım her geçen dakika rekor üstüne rekor kırarak artıyor. “Uulalan Ölü Alan Olmasın’ mesajını da beğeni sayısı da katlanıyor.

DÜNYANIN GÖZÜ ANTALYA’YA

VE MANAVGAT’A ÇEVRİLDİ

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter’de katılım rekoru kırılınca gözler Manavgat’a, golf ve 4 otele tahsis edilmek istenen 3 bin dönümlük paha biçilmez değerdeki kamu arazisi için halkın, sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının ve siyasi partilerin verdiği mücüdaleye çevrildi. “Manavgat Halkındır’ temasıyla başlıtalan imza kampanyasına ünlü sanatçılar ile toplumun çeşitli kesimlerinden de katılımlar da sürüyor. Manavgat Ululan’ı Koruma Platformu’na destek verenler arasında Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, sanatçılar Haluk Levet, Suavi, Levent Üzümcü, Orhan Aydın, Atilla Taş, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer, Refah Partisi Manavgat İlçe Örgütü, Saadet Partisi Manavgat İlçe Örgütü, Gazeteci İsmail Saymaz, İsmail Küçükkaya, Gökhan Hacır, Barış Yarkardaş  gibi isimler bulunuyor.

MANAVGAT HALKI YAĞMA

VE TALANA ‘HAYIR’ DEDİ

Toplumun geniş bir kesimi ile birlikte dünyanın çeşitli yerlerinden de destek alan ‘Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu’ konuyu sıcak tutuyor, Manavgat halkının desteğinin her geçen gün artması ile mücadele azmi giderek katlanıyor. Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu da bölgenin kalkınmasına büyük katkı sağlayacak Yat ve Çekek Yeri planlamasına karşı Manavgat Ulualan’da 3 bin dönüm arazi üzerine planlanan 3’ü konaklamalı, 1’i konaklamasız 4 golf alanı yapılmasına karşı sürdürülen mücadeleye Ulualan’da inceleme ve basın açıklaması yaparak destek verdi.

MANAVGAT ULUALAN İÇİN

TEK YÜREK OLDU DİRENİYOR

Öte yandan Manavgat halkı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın golf alanı yapılmak üzere 4 kişiye tahsis ettiği sahil bandındaki Ulualan’ı korumak amacıyla tek yürek oldu. Kentteki 37 sivil toplum kuruluşu ve siyasi partiler Ulualan’ı Koruma Platformu olarak Ulualan’da basın açıklaması yaptı. Ulualan’da 3 bin dönüm arazi üzerine planlanan 3’ü konaklamalı, 1’i konaklamasız 4 golf alanı yapılmasına karşı kurulan Manavgat Ulualan’ı Koruma Platformu, bölgede yaptığı basın açıklaması ile ‘talana ve ranta hayır’ dedi.

SÖZEN : BİZLER GELECEĞE

SAHİP ÇIKAN BİR KENTİZ

Ulualan Mevkii Model Uçak Pisti’nde gerçekleştirilen eylemde konuşan CHP’li Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Bizler geleceğe sahip çıkan bir kentiz. Bizler yarınlara sahip çıkan bir kentiz” dedi. Ulualan için referandum yapılması önerisinde bulunan Başkan Sözen, şunları söyledi : “İlk defa burada dile getiriyorum, kimseyle de konuşmadım. Çok net bir yöntem var. Eğer bu kentle yapacağınız projelerle ilgili bu kentin hesabını yapıyorsanız, eğer bu kentin düşüncelerini dikkate alıyorsanız, koyarsınız bir referandum neticesini hep beraber alır ve sonucuna hep beraber saygılı oluruz”

HEDEFİMİZ MANAVGAT’IN

GELECEK 50 YILINI PLANLAMAK

Başkan Sözen, olumsuz süreçlerde olumlu birşeyler çıkartmak gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi: “Kaygı duyduğum kadar bir o kadar da mutluyum. Manavgat ailesini tek yürek, tek yumruk burada bütün dinamikleri ile gördük. Manavgat’ta yaşayan hemşerilerimizin ayırt etmeksizin kentlerine bir aile mevhumuyla ne kadar sahip çıkacaklarını, çıktıklarını ve gelecekte de sahip çıkacaklarının göstergesi burada. Bizler geleceğine sahip çıkan bir kentiz. Bizler yarınlarına, çocuklarının geleceğine sahip çıkabilecek kent insanlarıyız. Manavgat’ı yeniden inşaa edebileceğiniz, Manavgat’ı yeniden kurgulayabileceğiniz, gelecek 50 yıla taşıma hayaliniz olduğu Manavgat’ın bütün ihtiyaçlarını, gereksinimlerini kurgulayabileceğiniz bir alan burası. Hiçbirimiz bu kente zarar vermeyiz”

REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.