UTANÇ APARTMANI

UTANÇ APARTMANI
REKLAM ALANI
30.09.2020
535
A+
A-

SERCAN AYTIŞ / ANTALYA GÜNDEM ÖZEL HABER Kentin göbeğinde yer alan Şarampol’de SGK İl Müdürlüğü’nün karşısında bulunan bina şaşkınlık yaratıyor. Mahalle sakinleri binanın yaklaşık 3 yıldır boş olduğunu fuhuş ve uyuşturucu yuvası haline geldiğini iddia ederek, yetkililerin bir an önce tedbir alması gerektiğini söyledi

Kentin göbeğinde yer alan Şarampol’de SGK İl Müdürlüğü’nün karşısında bulunan bina şaşkınlık yaratıyor. Mahalle sakinleri binanın yaklaşık 3 yıldır boş olduğunu fuhuş ve uyuşturucu yuvası haline geldiğini iddia ederek, yetkililerin bir an önce tedbir alması gerektiğini söyledi. Kentsel dönüşüm sürecinde olan bina mahalle sakinlerini bıktırdı. Yaklaşık üç yıldır boş olduğu öğrenilen binaların uyuşturucu ve fuhuş yuvası haline geldiğini söyleyen mahalleliler, önlemlerin alınmadığını ve artık bıktıklarını söyledi. Yetkililerin bu konu hakkında neden bir şey yapmadıklarını merak ettiklerini söyleyen mahalle sakinleri, çocukların sokağa rahat çıkamadıklarını belirterek, “Yeter artık. Yıllardır burası boş ve ne kadar başı boş it kopuk varsa buraya geliyor. Uyuşturucu, fuhuş ne ararsanız var. Yetkililer burayı neden görmezden geliyor. Gece balkonumuza bile rahatça oturamıyoruz. Çocuklarımıza kötü örnek oluyor. İlla birilerinin başına bir şey mi gelmeli. Yetkililer o zaman burayı görecek. Binaların etrafında hiçbir güvenlik önlemi yok. İsteyen herkes elini kolunu sallaya sallaya giriyor buraya. Her gün kavga gürültü oluyor burada. Yeter artık buraya bir çözüm bulun. Her şeyden önce çocuklarımız için korkuyoruz. Sarhoş, uyuşturucu bağımlısı biri alıp götürecek diye ödümüz kopuyor” ifadelerine yer verdi.

“EN KISA ZAMANDA BAŞLAYACAK”

Binanın yapımını üstlenen ACD Mimarlık Mühendislik Kentsel Dönüşüm Proje ve Uygulama Ofisi sahibi Ali Demir, bu binaların yaklaşık 3 yıldır boş olduğunu belirterek, “O bina üç yıldır metruk halde. Bu tarz şeyleri bizde çok fazla duyuyoruz. Biz burayı 2 ay önce aldık ve burada sorunlu olan sözleşmeleri halletmeye çalışıyoruz. İnşallah en yakın zamanda burayı yıktıracağız. Muratpaşa Belediyesi’nin idaresinde olan bir yer bizde belediye ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sözleşmesi yapılamayan bir iki kişi kaldı. Onları da önümüzdeki hafta halledeceğiz. Ondan sonra yıkılmasında bir engel kalmayacak. Oraya Yenikapı karakolu bakıyor ve bizde orada olan şikayetlerin olduğunu duyduk. Orada bulunan parselin içinde ayrıca bir tane gece kondu var. Ondan dolayı yıllarca anlaşamamışlar. Biz o konuyu çözdük. Dolaysıyla sorun kalmadı en kısa zamanda oranın yıkımına başlayacağız” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.