YAĞMAYA DEVAM

YAĞMAYA DEVAM
07.04.2021
287
A+
A-

  MÜJGAN IŞIK / ANTALYA GÜNDEM ÖZEL HABER Döşemealtı’nın Düzlerçamı mevkiinde hazineye ait ormanlık alandaki yağma sürüyor. Devletin arsaları işgalciler tarafından yağmalanmaya devam ediyor

Daha önce gazetemizde “Yağma” başlığı ile yayınladığımız haberle Döşemealtı Düzlerçamı mesire yerinin arkasındaki hazineye ait ormanlık alanların talan edildiğini gündeme getirmiştik. Bu bölgedeki Hazine arazisindeki ağaçların yavaş yavaş kesilirken, çevrelerini de tel örgülerle kaplandığını görüntüleyip haberleşmiştik. Haberimizin ardından Orman Müdürlüğü ekipleri bahsettiğimiz alana giderek sadece Ahmet Davutoğlu Hatıra Ormanı’nın tabelasını kestiler, haksız işgalciler hakkında ise hiçbir işlem yapmadılar. Çevresel değerinin yanı sıra maddi değeri de çok yüksek olan arsalarla ilgili bu denli duyarsız kalınması şaşkınlık yarattı.

HAYAL KIRIKLIĞI

Orman ekiplerini görünce çok sevindiklerini belirten Düzlerçamı sakinleri, sonrasında ise büyük hayal kırıklığı yaşadıklarını söylediler. Bu bölgenin Antalya’nın oksijen deposu olduğunu belirten çevre sakinleri, “Açıkçası Orman Müdürlüğü ekipleri gelince bu işgalcilerin çevirdiği tel örgülerin söküleceğini sandık, ancak yanıldık. Zaten buradaki ormanlık alanlar gittikçe azalıyor. Birde bu şekilde işgalciler türedi. Önce gelen ekip dere yatağındaki teli söktü. Sonra gelen ekip ise Ahmet Davutoğlu Hatıra Ormanı’nın tabelasını söküp çitleri boyadı. Bizim sorunumuz tabela, boya değil ki. Devlete ait araziler yağmalanıyor, ağaçlar kesiliyor. Sistematik olarak orman vasfını kaybettiriyorlar. Sonrada buralara ev yapıp satacaklar. Artık bu yağmaya el atmalarını bekliyoruz” diye konuştular. Haberin ardından yetkililerin buradaki haksız işgaller ile ilgili işlem yapması bekleniyor.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.