YAŞLILAR HAFTASI

REKLAM ALANI
22.04.2018
1.685
A+
A-

20.03.2018

          

Ülkemizde maalesef birçok kurumun gidişatını beğenmesem de, itiraf etmeliyim ki sosyal kurumlarımız oldukça gelişmiş durumda. Sokakta başı boş yaşlı gördüler mi, ya da yaşama şartları kötü yaşlılara devlet hemen sahip çıkıyor ve onlara barınma imkanı sağlıyor. Ama bence biraz işin başına dönmek lazım. Elbette tenzih edilecek bir sayı vardır ama yaşlılarımız bu ülkeye yıllarca daha doğrusu ömürlerince “emek” verdiler. Peki emekli maaşları? Neye yeter? Hem de son yıllarda yeni bağlanan emekli maaşlarının gittikçe düştüğünü göz önüne alırsak durum daha da vahim. Geçenlerde bir tanıdığım emekli oldu ve bin 30 TL emekli maaşı bağladılar. Bu para ile ne yapacak. Kirasını mı ödesin, karnını mı doyursun? Ya birde çocuğu okuyorsa, bu para ile üniversitede okuyan bir çocuk ancak geçinir. Bu insanlara, devletin bir minnet borcu yok mu?

Bir de ülkemize gelip tatil yapan turistleri görüyorum da… Ne yalan söyleyeyim içim gidiyor.  Hem ülkemize gelip gezmeleri hoşuma gidiyor, hem de inceden kıskanıyorum. Hoş gözümüz yurtdışı gezilerinde değil, kendi yağlarında kavrulacak hale bile gelseler yeterli. Mustafa Kemal Atatürk demiş ki, “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.”

            İnşallah devletin gerekli kurumları yeniden bir emekli maaşı düzenlemesi yapar da, bu sıkıntı sona erer. Ha unutmadan yaşlılarımıza bu maaşı reva görenler, bir gün kendileri de yaşlanacaklar.

 

 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.