YÖRÜKLERDEN FARKINDALIK!

YÖRÜKLERDEN  FARKINDALIK!
REKLAM ALANI
11.06.2019
16
A+
A-

 

İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal, Antalya Yörük Türkmen Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Kaş Yörük Türkmen Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Tek kişilik farkındalık’ yürüyüşüne destek sunarak, “Amacımız sorunlarımıza dikkat çekmekti” dedi

İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı ve aynı zamanda Antalya Yörük Türkmen Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İl Başkan Yardımcısı olan Recep Bal, Antalya Yörük Türkmen Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Kaş Yörük Türkmen Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Tek kişilik farkındalık’ yürüyüşüne destek sundu. Bal, yürüyüşün başladığı Kaş’a giderek, Kaş Yörük Türkmen Derneği Başkanı Hüseyin Kayır, Antalya Yörük Türkmen Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Köroğlu ve yönetim kurulu üyeleri Kutay Koyak ile Seyfettin İrbeç’i Kaş’tan Antalya’ya uğurladı.

ÇADIRDA KARŞILADILAR

Yürüyüşün, Yörüklerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla yapıldığını ifade eden Bal, “Tek kişilik farkındalık yürüyüşü yapan Hüseyin Kayır’ı, Kepez Kültür Mahallesi’ndeki Orhan Tolunay Cami yanında kurduğumuz Yörük çadırında karşıladık. Kaş-Antalya arasında 187 kilometre yol yürüyen Hüseyin Kayır başkanımız, toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla bu yürüyüşü düzenledi. Biz Yörükler için unutulmaz bir fedakârlıkta bulunduğu içinde kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarız etkinliğimiz amacına ulaşmıştır ve bundan sonra Yörüklerin dertlerine, sorunlarına daha hassas yaklaşılır” dedi.

Sercan AYTIŞ/ÖZEL

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.