Dolar 27,0209
Euro 28,7984
Altın 1.671,67
BİST 7.689,45
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Antalya 32°C
Açık
Antalya
32°C
Açık
Cum 35°C
Cts 34°C
Paz 31°C
Pts 31°C

18-24 EYLÜL HAFTASI BURÇ YORUMU

Artık Merkür’ün durağana dönmesi ve ASC ile olan kavuşumu kendimizi daha rahat bir şekilde ifade etmemize neden olacaktır. Beklentilerimiz, zorlanan işlerimiz daha kolay bir akış bulacaktır bu hafta. Bununla beraber sonuçta Satürn’le olan karşıt açısı biraz kafa tutucu olduğu için, sözlerimizi seçerek konuşmakta fayda olduğunun da göstergesi.

18-24 EYLÜL HAFTASI BURÇ YORUMU
18/09/2023 11:20 | Son Güncellenme: 18/09/2023 14:27
149
A+
A-

. İlişkilerimizi fazla zorlamamak gerekir. Bu durumun 2 farklı yüzü olacaktır. Birincisi negatif yönde çalıştırırsak eğer bu enerjiyi, zihinsel tıkanıklıklar, karamsar ve olumsuz düşünme meyilli verirken pozitif yönde çalıştırırsak mantıklı ve akılcı düşünme yeteneği, temkinli ve olgun yaklaşımlar, verebilir. Bizim hangi tarafı çalıştırmamız gerektiği ise bir seçimdir. Bu karşıtlık balık başak aksında yaşanıyor. Satürn 17 Haziranda Retro’ya girdi ve kasımın ilk haftasına kadar Retro’da kalacak. Zamanın, karmanın, sorumluluğun gezegenidir Satürn. Bu hayata geliş sebebimizi açıklar bize aslında. Dedik ya karmanın lordudur. Aslında dikkatli bakarsanız Jüpiter’in sembolüne çok benzer. Onun ters versiyonudur. Hepimiz artık gezegenler hakkında gerekli bilgiye sahibiz. Jüpiter genişleten, büyüten, geliştiren bir gezegendir. Satürn’de onun tam tersi, kısıtlar, sınırlar çizer, hangi konularda sınavlarımızın olduğunu gösterir. Ama Jüpiter’in yönettiği bir burçta duruyor. Bu da doğal olarak spirütüelliği, ruhsallığı ne kadar kabul ettiğimiz ve uyguladığımızla ilgilidir. Bu biraz vedalarla da ilgili. Bazı hayatımızın akışında olan şeylere bay bay demek gerekecek. Hangi alanda kendimizi ortaya attık ve ailenin kurbanı rolünü üstlendik. Artık bu sıkıntılı durumlar bitecek. Sağlıksız ilişkileri bitirmeye hazırlanıyor. Doğum haritalarınızdaki Satürn’e bakın bakalım. Satürn hangi evinizde ise hangi alanda, hangi burçta ise hangi konularda sınava tabi tutulacağınızı gösterecek. Şimdi ise sorgulayın kendinizi. Hangi alanda ne tarz değişiklik yapmam gerekiyor ve nasıl bir yol izlemem gerekiyor diye.

Okyanuslar, denizlerle ilgili olaylar, dünyanın bazı yerlerinde seller, tsunamiler meydana gelirken, bazı yerlerde ciddi kuraklık ve susuzluk gibi temalarla karşılaşabiliriz. Ülkemiz bu kuraklıktan ciddi olarak etkilenecektir. Su kesintileri meydana gelebilir, yaz ayları zorlu geçebilir. Sudan gelebilecek bulaşıcı hastalıklar, kitlesel salgınlar, kimyasal zehirlenmeler, sağlık sektöründe bazı ilaçların verdiği zararla üretimden kalkması dünyada yankı uyandırabilir. Satürn haziranda retroya girdi ama marttın ilk haftası balık burcuna geçiş yaptı. Bu demek oluyor ki marttan itibaren yaşadığınız konular gene gündeminiz olacak ve düzeltmek için şansınız olacak. Satürn neredeyse 29 yılda bir aynı burca geri gelir. Ve girdiği burçta en az 2.5 sene kaır ve bu alanda değişim, dönüşüm, terbiye ve sınırlarımızı öğretmeye çalışır. Bu nedenle 1994-1996 yılında doğanlar ilk Satürn transitini yaşayacakları için hayatlarında büyük değişimlere hazır olmalılar. Bu tarihler arasında doğan gençler hayata daha gerçekçi bakacak ve olgunlaşacaktır. Yetişkinliğe atılan bir adım gibi düşünebiliriz. 1964- 1967 yılları arasında doğanlar için de koşulların yenilenmesi adına önemli bir dönem. 2. Satürn dönüşleri kariyerde, aile hayatında, toplumsal statüde ve iş hayatında yeni bir yön çizme zorunluluğu getirebilir.

Bu hafta Uranüs ve Plüton güneşle olan üçgen açısı, güneşin Neptün’le de olan karşıt açısı devam ediyor. Bu da demek oluyor sıra dışı ve beklenmedik olaylara hazır olmak gerekiyor. Yaratıcılığımız artacak, hayatı algılamamızda farklılıklar gözlemlenecektir. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Sıradan olaylarla değil, ders alabileceğimiz ve aydınlanacağımız olaylarla karşı karşıya kalabiliriz. Eski düzenler bitecek. Ama kafalarda bir o kadar karışacaktır.

Koç burcu 6

Sizler günlük hayatınızın ritmini değiştirmek ve bununla ilgili neler yapmanız gerektiğini konusunda daha rahat kararlar alabileceğiniz bir ön görüye sahip olabilirsiniz. İş hayatınızda kendinizi üstlerinize ifade etmeniz, haklarınızı savunmanız biraz daha kolaylaşacak. Ama Satürn karşıtlığını hesaba katarak sözlerinizde seçici olmaya dikkat edin. Ya zihinsel tıkanıklık yaşarsınız ya da dikkatli ve tedbirli olduğunuzda tedbirli ve mantıklı yaklaşımlar sergilersiniz. Seçim sizin. Sizin asıl öğrenmeniz gereken şey kendi kontrolünüzü elinize almanız. Sizi korkularınızın, öfkenizin ve endişelerinizin hapis etmesine izin vermemeniz gerektiğini fark edeceğiniz olaylar yaşayabilirsiniz. Kazançlarınızda artışlar gözlemleyebilirsiniz. İş yerinizle alakalı düzenlemelerde değişimde yaşayabilirsiniz. Bu sizin gelişiminize katkı sağlayacaktır. Hayallerinize ulaşma konusunda nerelerde hatalarınız olduğunu fark edeceksiniz. Ama bu durum kafanızın biraz karışmasına ve bazı kurgular yapmanıza da neden olabilir. Sonuçta sizin hayatınızdaki gizli düşmanlarınızı fark edebilecek bazı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Boğa burcu 5

Reklam

Bugüne kadar ne kadar keyif alıyorsanız hayattan, şimdiden sonra daha fazla keyif alabilmek için, nelere ihtiyacınız olduğunu ifade etme özgürlüğünüz olacaktır. Kendinizi sevdiğiniz kişiye anlatmaya, ifade etmeye çalışırken biraz sözlerinizi seçmeniz gerekecek. Ama en azından eskisi kadar yoksunluk yaşayamayacaksınızdır. Ama sosyal çevreniz konusunda kısıtlanmalarınız ya da sınavlarınız olabilir. Arkadaşlıklarınızı ve kariyer hedeflerinizi tekrar gözden geçirmek zorunda olacağınız bazı deneyimlere de hazır olun derim. Bu konuda sizin kafanızı karıştıracak kişiler ve söylemler olabilir. Gözlerinizi açın ve çevrenizde olup bitenlere göz gezdirin. Çocuklarınızla ilgili konularda çözüm bulmak ve bunları uygulamak daha kolaylaşabilir. Onlarda sizin sınavınız bunu hep hatırlayın. Bugüne kadar hayatı algılama şeklinizde de ince ayarlamalardan geçiyorsunuz. Güvendiğiniz dağlara karlar yapabilir. Daha önce verdiğiniz tepkiler yer değiştirmeye başlayabilir artık. Siz bile kendinize inanamayacaksınızdır. Belki de biraz daha sosyal çevrenize ve sosyal etkinliklerinize ağırlık vermeniz gerektiğini de fark edebilirsiniz.

İkizler burcu 4

İş yerinde bu zamana kadar biraz yorulmuş ve sıkılmış yani bir bıkkınlık hissetmiş olabilirsiniz. Sanki hiçbir şey sizin istediğiniz gibi gitmiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bunların hepsi bir sınav. Acaba sizin neyi görmeniz ve fark etmeniz gerekiyor olabilir. Çünkü bu sizi güçlendirecek olan deneyimler. Ama negatif çalıştırırsanız yani sürekli söylenirseniz zararını, söylenmeden devam ederseniz de mantıklı yollarını bulabileceksiniz. Ama en azından aile içi ilişkilerinizde konuşmalarınız daha sakin ve normal olacaktır. Çünkü bilinçaltı boyutta yenilikleriniz var bu hafta. Yeni yöntemler ve taktikler bu dönem sizi oldukça rahatlatacak. Özellikle mistik konular ilginizi çekebilir ve sizin sağlıklı yaşam anlayışınıza yeni bir boyut kazandırabilir. Tabi sosyal çevrenize de dikkat edin ve mesafenizi korumaya çalışın. Borçlarınız ve ödemeleriniz konusunda zorlanmalarınız varsa düzene koyabilmeniz kolay olacak diyebilirim. Eski alışkanlıklar ve yaklaşımların dışına çıkarak bakıp değerlendirmeye özen gösterin. Yatırımlarınızı yapın ve harcamalarınıza dikkat edin. Belki de umulmadık bir yerden miras gelebilir ve bu sizi aman tanrım mucizelerde oluyor muş dedirtebilir.

Yengeç burcu 3

Yakınlarınızın size söylediklerini kafanıza takmayacağınız ve kendinizi rahatlıkla ifade edebileceğiniz zamana giriş yaptınız. Uzakta ki akrabalarınızla aranızdaki ilişkiyi düzenlemeniz gerebilir. Yabancılarla olan her türlü iş ya da ilişkilerinizi yeniden gözden geçirseniz iyi olacak. Sizin bu hayata geliş amacınız var. Bundan öncesinde ödemeler, kredilerde çok zorlandınız. Farkındayım. Ama şimdi vizyonunuzu belirlemeniz gerekecek. Bu hayata ne taraftan bakıyorsunuz, neleri yanlış yaptınız ve artık değişmesi gerekiyor oldukça sınanacağınız bir dönem. Eşinizle ya da ortaklarınızla ilgili ilgili bazı konularınızda bir şeylerin artık değişmesi gerekecek. Eski düzen devam ederseniz zorlanabilirsiniz. Buna da yeni ve farklı yaklaşmalısınız. Hedeflerinize ve kazançlarınıza göz atmalısınız kesinlikle. Ekstra paraya ve gelire ihtiyaç duyduğunuz bu zamanlarda ayağınıza farklı yaklaşımlarla teklifler gelebilir. Aslında u size her ne kadar tuhaf görünse de kafanız karışık olsa da sakin bir şekilde oturun ve hayatınızı nasıl düzene koyabileceğinizi düşünün. Yollar karşınızda açılacaktır.

Aslan burcu 2

Bugüne kadar son aylarda zorlandığınız ve engellendiğini düşündüğünüz kısmetleriniz yavaş yavaş açılacak ve sizin yüzünüzü güldürecektir. En azından artık ne istediğiniz ve istemediğiniz konusunda kendi kafanızda netleşebilirsiniz. Hatta iş düzeninizde sizin harınıza olacak ama şimdi sizi biraz kızdıracak bazı değişimlerinizde olabilir. Belki bazı iş arkadaşlarınıza veda etmeniz gerekebilir. Belki de terfi alamadan önceki son çıkışınız olabilir. Sabır.  İlişkilerinizde ciddi sınavlar vermiş olmalısınız bu zamana kadar. Şimdiki sınavınız ise ödemeler ve harcamalarınız, kredileriniz konusu. Değişmek zorunda olduğunuzu, eski alışkanlıklarınızın sizi bir yere taşımadığını, yolun sonuna geldiğinizi anlayacağınız deneyimler sizi bekliyor sevgili aslanlar. Belki miras konusu ya da nafaka gibi konularınızda gündeminiz olabilir. Ama eşinizin ailesi ile ciddi sert sınavlar vermek istemiyorsanız eğer, hangi konuda taviz vereceğinizi, nelerden ödün vermeniz gerektiğini, değişimin getirilerini ve götürülerini siz hesaplayın. Bunu yapmak her ne kadar kolay olmayacak gibi dursa da siz belirmezseniz, hayat sizden sizin kontrolünüz dışında alacaktır alması gerekeni. Bu nedenle o almadan siz belirleyin.

Başak burcu 1

Bu hafta istediğiniz konu da kendinizi yenileyebilir, anlatabilir, ortaya koyabilirsiniz. Sadece ilişkilerde sınanabilirsiniz. Yaşadığınız ilişkiniz sizi zorluyor olabilir. Evliliğinizde ciddi sınavlardan geçmiş olabilirsiniz. Ama artık bu zamana kadar bu alanda neleri yanlış yaptınız veya yapmadıklarınız neler dikkat etmeniz gereken ve gözünüze batacak olan durumlarınız ve sınavlarınız olacak. Evliliğiniz de yeni sorumluluklar üstlenmek üzersiniz. Artacak sorumluluklarınız. Bu nedenle evliliğinizdeki aksaklıkları düzenlemenin eskiyi bırakmanın tam zamanı. Bu zamana kadarda zaten sağlıkla ve alışkanlıklarınızla ilgili zorlandınız. Sağlıklı alışkanlıklar edinmek için kendinize zaman tanıyın ve değiştirmeniz gereken ilişkiye bakışınızı yenileyin. Hayat size tebessüm etmeye hazır. Sizin hayrınıza olacak gelişmeleriniz var. Bazen ambalajı kötü gelebilir. Bir musibet yaşarsınız ve dersiniz ki evet bunun artık değişmesi gerekir. Bir çocuk haberi alabilirsiniz ya da çocuklarınızla ilgili yeni bir gelişmeye tanıklık edebilirsiniz.

Terazi burcu 12

Kendinizle kalmanız gereken bir zaman dilimi. Kendinizi sorgulayın. Nelerden hoşlanıyorsunuz, neler sizi mutlu ediyor. Ruh sağılığınızı onarmak için, bilinçaltı çalışmaları yapmak ve bunlardan fayda görebilmek için ideal zaman dilimindesiniz. Eğer karar verebilirseniz gelişiminizi hızlı takip edebilirsiniz. Ama bunun için günlük alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekecek. Daha sağlıklı beslenmeli, spor yapmalı ve sağlık kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. Sizi geride tutan günlük alışkanlıklarınızı artık bırakma zamanı. Zaten bu konuda sınavlarınız var. Hayat sizden bunun bedelini zorla almadan sınavlarınızın bedellerini belirleyin. Hatta ödemlerinizle ilgili konularda yeni farklı güzel şeylerle karşılaşabilirsiniz. Belki aileden desteklerde görebilirsiniz. Ama her şeyin ötesinde yeni bir bene ihtiyacınız var. Bu zamana kadar gelememiş olan miras konusu da gündeminiz olabilir. Ya da bir para elinize geçer ve oh diyebilirsiniz. Bu arada aile ve ev düzeninizde bazı değişimler var. Yeni biri ailenize eklenebilir ya da biri evden ayrılabilir. Ya da yeni bir ev düzenine geçebilirsiniz. Şaşırsanız da ilerde faydasını göreceksinizdir.

Akrep burcu 11

Kendinize yeni hedefler belirleyebilecek bir zaman dilinizdesiniz. Arkadaş çevreniz ve sosyal çevreniz içinde kendinizi anlatmanız kolaylaşacak, net ifadeler kullanabilecek ama bir o kadarda dikkat etmeniz gerekecek. Statünüzle alakalı çok fazla söylenmeyi bırakmalısınız. Eğer buna devam ederseniz, sevdiğiniz kişi ile ilgili, ailenizle ilgili ve işinizle ilgili ciddi kayıplar verebilirsiniz. Sonradan çok üzülürsünüz ama iş işten geçmiş olabilir. Bu güne kadar çocuklarınızla ilgili ya da sevdiğiniz kişi ile ilgili ciddi zorlanmalarınız olmuş olabilir. Şimdi de aslında çocuk ve sevgili anlamında öğrenemediğiniz ve öğrenmeniz gereken bir dizi sınavınız olacak. Bu konulara yaklaşımlarınız ve bakış açınız sınanacaktır. Ancak gerçek derslerinizi alabilirseniz yolunuza sağlıkla devam edebilirsiniz. Ama ilişkilerinizde ve evliliğinizde size hayat şans ve fırsat sunacaktır. Bunu değerlendirmeniz ve kendinizi düşürmeden, enerjinizi yükselterek yolunuza devam etmelisiniz. İletişiminizde değişim ve yenilik yapmanız gerekiyor. Bu sizin hem iş, hem aile, hem çocuk hem de evliliğinizin sağlığı için önemli bir nokta.

Yay burcu 10

Bu dönemde iş ve kariyer hayatınızda zorlandığınız konuşmaları artık yapmanız için önünüzdeki engeller kalmaya başlayacak. Daha rahat ve kendinizi özgürce ifade edebildiğiniz dönemin kapı eşiğindesiniz. İş düzeninizle ilgili yeni gelişmeler var. İşten çıkanlar, yeni iş arkadaşları ve iş yeri düzeni değişebilir. Bu aslında sizin bakış açınıza göre hayrınıza da olabilir. Size kötü görünen şey aslında gelişiminiz için fırsattır hatırlayın. Ev içinde biraz kısıtlı, zorlu, sıkıntılı durumlar yaşamış olabilirsiniz. Bazı zorlanmalarınız, uyum ve adapte de sorunlar olmuş olabilir. Önemli olan aile içinde neyi gözden kaçırıyorsunuz. Neleri eksik yapıyor ya da yapmadıklarınızla sınanıyorsunuz. Gerçi kafanız bu anlamda net olmayabilir. Neptün sizi aile ve ev konusunda zihninizi bulanıklaştırıyor. Sağlıklı düşünemiyor olabilirsiniz.  Ama sonuçta her zaman hayatta seçimleriniz önemli ve onların doğrultusunda hayatlar yaşarız. İşinizle ilgili size yeni şans kapıları aralanacak. Ama siz bunları ne kadar görebilecek ya da değerlendirebileceksiniz önemli olan bu. Siz gözünüz kör bir şekilde eski düzen devam etmek isterseniz, ailenizle ve yakın çevrenizle özellikle kardeşlerinizle de bazı sorunlarınız olabilir. Kısıtlanmalarınız, gergin ve tedirgin zamanlarınız olabilir. Ama hayat size şans sunuyor aslında ama siz görmezseniz dibe doğru gidebilirsiniz.

Oğlak burcu 9

Kendinizi yabancılara anlatmanız daha kolay olacaktır. Özellikle akademik çalışmalar, hukuksal konular gibi alanlarda çalışıyor ve engellere takıldıysanız artık düzene girmeye ve rahat bir akış olmaya başlayacaktır. Hayat sizi kendinizi sağlıklı bir şekilde ifade etmeniz için destekliyor. Yaşam felsefenizde değişimleriniz var. Özellikle yakın ilişkileriniz ve kardeşleriniz yoluyla çok şey öğrenebilirsiniz. Sizin sınavınız bu dönem bu olacaktır. Bunu anlamanız gereken bazı olaylar sizi bekliyor. Yani bazı sınavlar. Çocuklarınız sizin için bu dönem öne çıkabilir. Onlarla ilgili yeni, değişik, sıra dışı bazı şeyler öğrenebilirsiniz. Siz köklü değişimin eşiğinde olduğunuz için bu dönem biraz zorlansanız da sabırlı olarak olaylara yaklaşmanız önemli tabi. Belki çocuklarınızla ya da sevdiğiniz kişi ile ilgili farklı bir yaklaşım sergilemeniz gerekebilir. Aklınıza biranda gelebilir. Hemen uygulamadan önce kendinize 24 saat verin. Aynı düşünüyorsanız tamam yola devam edebilirsiniz. Maddi manevi zorlanmış olabilirsiniz bu zamana kadar. Ama şimdi arkanızdan çevrilebilecek olan herşeye karşı dikkatli olun.

Kova burcu 8

Hayatın içinde oldukça yıprandınız ve savruldunuz. Ama şimdi kazançlarınız ve ödemeleriniz konusunda gündemleriniz olacaktır. Yeniden kendinizi doğurmanın yollarını aramaya başlayacağınız zaman dilimleri. Bir şeyler ters ve zordu. Özellikle ödemeler konusu. Ama bu zaman dilimi bunları kolaylıkla çözümleyebileceğiniz yeni farklı yollar bularak kendinizi rahatlatabileceğiniz zamanlar. Aile hayatınız olsun, ev düzeniniz olsun, başka yere seyahat olsun farklılıklar bu dönem göze çarpabilir. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedik ya. Buna ebeveynlerinizle olan ilişkilerinizde dahil. Bu zamana kadar ailenizle olan iletişim şeklinizde değişime gebe. Ama dediğim gibi parasal konularda yaşayacağınız deneyimler daha dikkat çekici olabilir. Paraya bakışınız, kazanma şekliniz, onu kullanma ve değerlendirme konusunda ki görüşlerinizi yeniden değerlendirin ve artık işinize yaramayan ve parasal anlamda sizi zorlayan alışkanlıklarınızın hangilerini değiştirebileceğinize bakın. Hatta önünüzde engel olarak gördüğünüz kişileri bile hayatınızdan uzaklaştırma ve tedbir alma durumlarına girebilirsiniz.

Balık burcu 7

Kendinizi disipline sokmanız gerektiğini anlayacağınız bazı deneyimlere hazır olun. Kendinize verdiğiniz sözleri yerine getirmediğinizde sıkıntılar yaşayarak verilen sözlerin tutulması için içsel disipline ihtiyacınızın olduğunu ve kaçılamayacak tek şey gene sizin vicdanınız olduğunu anlayacaksınız. Ben ve biz dengesi hayatınızda önemli bir aşama. Bugüne kadar hep biz kavramı ile yaşayan ve kendini değersizleştiren bir balıksanız bu zamandan sonra bunun size ne kadar zarar verdiğini anladığınızı fark edebileceksiniz. Kendinizi daha rahat anlatabileceğiniz günler geliyor ve geldi aslında. Olması gereken ilişki modelini benimsemeniz her ne kadar sizin için zor olsa da kavradıktan sonra oh be anlaşılmak ve değer görmek ne güzel şeymiş ve rahatlıkmış diyebileceksiniz. Bu zamana kadar ruhsal anlamda yoruldunuz, yıprandınız ve sınavlar verdiniz. Geçebilen ve kalanlar olmuştur muhakkak. Kalanlar hayata hala karanlık pencereden bakmaya devam ederken, sınavı verenler hayatlarında eksiklerinkilerini yaşadıkları konular üzerine eğilerek onları fark edecekleri ve düzeltebilecekleri fırsatlarla karşılaşacaklar.