Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

ADALET YERİNİ BULDU MU?

Bundan bir yıl önce boşandığı eşinin motosikletine çarparak ölümüne neden olan eski koca 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Mahkeme heyetindeki 3 hakimden biri karara muhalefet şerhi koydu.

Bundan bir yıl önce

Eskişehir’de ölen bir kadın ile ilgili alınan karar, yürekleri burktu. Boşandığı eşinin motosikletine çarparak ölümüne neden olan eski koca 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyetindeki 3 hakimden biri ise karara muhalefet şerhi koydu.

Eskişehir’in Büyükdere Mahallesi Ali Çetinkaya Caddesi’nde meydana gelen olayda, 15 Haziran günü İdris G. kendi idaresindeki otomobil ile 1 yıl önce boşandığı eşi Beyhan Gökçe’nin kullandığı motosiklete çarparak ağır yaralanmasına neden oldu. Kazanın ardından tedavi altına alınan Beyhan Gökçe, 1 gün sonra hayatını kaybetti. Olayın ardından gözaltına alınan İdris G., emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar celsesinde, tutuklu sanık İdris G. mahkeme salonunda hazır edildi. Duruşmaya, Beyhan Gökçe’nin yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Karar öncesi son sözleri sorulan sanık İdris G., “Ben eski eşimi öldürmedim, suçlamalara itiraz ediyorum. Öldürmek istesem üzerinden geçer ezerdim. 13 yıl boyunca eşimin istediği her şeyini yaptım, hiç kalbini kırmadım. Olay akşamı da sözlü olarak kavga edip evden çıktım. Nasıl olduğunu merak ettiğim için de telefonla aradım. Kesinlikle zarar vermek istemedim” dedi.

Savunmaların ardından olayın bir trafik kazası olduğuna kanaat getiren mahkeme heyeti, İdris G.’nin ‘taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan cezalandırılmasına hükmetti. Heyet, İdris G. hakkında 5 yıl hapis cezası verdi. Sanık hakkında verilen karara ‘iyi hal indirimi’ uygulayarak 4 yıl 2 ay hapis cezasına hükmedildi. Ayrıca İdris G.’nin ehliyetine de 6 aylığına el konuldu.

İdris G. hakkındaki karar, 3 hâkimin 2’sinin oyuyla kabul edildi. Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinde bulunan üye hâkimlerden birisi, İdris G.’nin ‘nitelikli kasten öldürme’ suçundan cezalandırılması gerektiğini belirterek ‘muhalefet şerhi’ belirtti. İHA