Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

AKM’DE ARP SESLERİ

ANTALYA Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO), klasik müzik severleri arp konserinde buluşturdu, renkli, keyifli, neşeli dakikalar yaşandı.

ANTALYA Devlet Senfoni Orkestrası


Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu’nda gerçekleşen konserde orkestrayı ünlü şef Gürer Aykal yönetirken, arp sanatçıları Aslıhan Güngör ile İpek Mine Sonakın da solist olarak sahnedeki yerlerini aldı, konsere izleyici ilgisi yoğun oldu. Konserde Aslıhan Güngör, İpek Mine Sonakın arp ile dünyaca ünlü bestecilerden Maciej Malecki’nin iki arp için bestelediği antik stildeki konçertosunu, Modesi Mussorgsky’nin de ‘Çıplak Dağlarda Bir Gece’ isimli eserlerini seslendirdi. Arplardan yayılan namelere Gürer Aykal’ın yönettiği orkestra eşlik etti. Arp sanatçıları Aslıhan Güngör, ipek Mine Sonakın, salonu dolduran izleyicilere keyifli bir akşam yaşattı, alkış yağmuruna tutuldu, çiçekle teşekkür edildi. Sanatçılar, hayranlarıyla birlikte hatıra fotoğraf ta çektirdi.

Konserin ikinci bölümünde ise Gürer Aykal’ın yönettiği orkestra besteci Dimitri Şostakoviç’in ‘9’uncu Senfoni’sini seslendirdi. DHA