Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

AKSU DAVASINDA TUTUKLAMA YOK

Geçtiğimiz günlerde polis tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınan zanlılar mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz günlerde polis tarafından

Aksu’da polis tarafından yapılan operasyonda gözaltına alınan kişiler mahkemeye çıkarıldı. Daha önce Antalya’da 13 Haziran 2023’de KOM tarafından yapılan çalışma ile 31 kişi gözaltına alınmıştı. Yapılan sorgularının ardından 20’den fazla kişi de tutuklanmıştı. Çok sayıda kişinin mağdur edildiği davada kamuya ait araziler belediye personeli tarafından şahıs zilliyetinde gibi gösterilmiş ve devletin arazileri bu şekilde satılmıştı. Hatta aynı arsa farklı kişilere satılarak iki kere haksız kazanç elde edilmişti.

Bundan 3 gün önce polis operasyonun ikinci bölümünü de gerçekleştirdi. Antalya Kaçakçılık Organize Müdürlüğü ekipleri 10’un üzerindeki kişiyi gözaltına aldılar. Gözaltına alınanlar arasında bir gazeteci birde belediye çalışanı bulunuyordu. Dün mahkemeye çıkarılan kişilerin tamamı serbest bırakıldı. Mahkemeye çıkan kişilerin bazılarının imza atma karşılığı serbest bırakıldığı öğrenildi. Bu arada savcılık tarafından bazı kişilerin son anda dinlendiği öğrenildi. YAPRAK ÖZER antalyaningundemi.com