Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

AKSU’DA ZANLILAR SORGUDA, VATANDAŞ İSYANDA

Dün polis tarafından gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alınan zanlıların sorguları sürüyor. Burada dolandırılan vatandaşlar ise, “Bizim paralar ne olacak?” diye soruyor.

Dün polis tarafından gerçekleştirilen

Dün polis tarafından gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alınan zanlıların sorguları sürüyor. Burada dolandırılan vatandaşlar ise, “Bizim paralar ne olacak?” diye soruyor. Mağdurlar bir şekilde el konulan malların satılarak kendilerine ödemelerini talep ediyorlar.

Daha önce kamuya ait arsaları belediyede belediye görevlilerinde katkısı ile sanki şahıs zilliyetindeymiş gibi göstererek çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddia edilen çete polis tarafından çökertilmişti. Operasyon kapsamında içerisinde belediye çalışanı ile noter çalışanı da olan 31 kişi gözaltına alınmıştı. Bu kişilerinde büyük bölümü tutuklanırken, mahkemeleri de sürüyor.

Bu operasyon 13 Haziran 2023 tarihinde Antalya Kaçakçılık Organize Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilmişti. Dün sabah Antalya güne benzer bir operasyonla başladı. Bu olayın devamı niteliğinde 10’un üzerindeki kişi eş zamanlı olarak polis tarafından gözaltına alındı. KOM’da sorguları devam eden zanlıların yarın mahkemeye çıkarılacağı bilgisine ulaşıldı.

DOLANDIRILAN VATANDAŞLAR İSYANDA

Buradan yer alan ancak sonradan aldıkları yerin vatandaşa değil kamuya ait olduğunu öğrenin şikayetçiler ise çıkış yolu arıyor. Bir çoğunun Antalya Havalimanı’nda yer hizmetlerinde çalışan görevliler olduğu öğrenilen mağdurlar, kendi akıbetlerini merak ediyorlar. Yargılanan kişilerin mal varlıklarına el konulduklarını öğrendiklerini belirten mağdurlar, “Kimimiz kredi çektik, kimimiz borç aldık ve burada yer aldık. Amacımız başımızı sokacak bir ev sahibi olmaktı. Ancak şu anda elimizde ne para var, ne de tapu. En azından bize burayı satan kişilerin el koydukları mallarını satıp bize versinler. Mahkemenin ne zaman biteceği belli değil” dediler.

YAPRAK ÖZER antalyaningundemi.com