Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

ALMANYA, ALANYA’NIN TESİSLERİNİ İNCELEDİ

Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu (ACES Europe) tarafından Alanya’nın gelecek yıl “2024 Akdeniz Spor Başkenti” seçilmesinin ardından ACES Europe temsilcileri kentteki spor tesislerini ve spor faaliyetlerini yerinde inceledi.

Avrupa Spor Başkentleri ve

Yılda ulusal ve uluslararası ölçekte 100’ün üzerinde spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Alanya; yine bir ilke imza atarak dünya çapında oldukça kıymetli olan bu büyük başarıya imza attı.

ALMANYA ALANYANIN TESISLERINI INCELEDI 3 ALMANYA, ALANYA’NIN TESİSLERİNİ İNCELEDİ
ALMANYA, ALANYA’NIN TESİSLERİNİ İNCELEDİ 1

ACES Europe tarafından Alanya ‘ya gelen 3 kişilik heyet, kentin dört bir yanında inceleme yaptı. Alanya Belediyesi’nin girişimleri ve çalışmalarıyla Alanya, Türkiye’de “2024 yılı Akdeniz Spor Başkenti” ödülüne layık görüldü.

ALMANYA ALANYANIN TESISLERINI INCELEDI 2 scaled ALMANYA, ALANYA’NIN TESİSLERİNİ İNCELEDİ
ALMANYA, ALANYA’NIN TESİSLERİNİ İNCELEDİ 2

Alanya’ya gelen ACES EUROPE Başkanı Gian Francesco Lupattelli, Heyet Üyesi Fabrizio Santangelo, ACES Türkiye Delegesi Doç. Dr. Veli Ozan Çakır; Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emre Kıldırgıcı ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur ile birlikte spor tesislerini gezdi.

ALMANYA ALANYANIN TESISLERINI INCELEDI 3 scaled ALMANYA, ALANYA’NIN TESİSLERİNİ İNCELEDİ
ALMANYA, ALANYA’NIN TESİSLERİNİ İNCELEDİ 3

Ulusal ve uluslararası yarışmaların yapıldığı Yamaç Paraşütü parkurlarını incelemeye giden ACES EUROPE Başkanı Gian Francesco; parkuru çok beğendi. 700 metre yüksekliğindeki parkurda uçuş gerçekleştirdi. 2024 Yılı Akdeniz Spor Başkenti ödülü 7 Aralık’ta Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’nda düzenlenecek olan törenle teslim alınacak. BÜLTEN