ALPERENLER AFAD’LA CAN KURTARACAK!

ALPERENLER AFAD’LA CAN KURTARACAK!
29.04.2021
334
A+
A-

SERCAN AYTIŞ/ ANTALYA GÜNDEM ÖZEL Alperen Ocakları Aksu İlçe Başkanı Selahattin Davazlı, deprem, yangın, sel ve arama kurtarma gibi durumlarda vatandaşlara destek için AFAD ekibi oluşturduklarını söyledi

Alperen Ocakları Genel Başkanı Samet Bağcı’nın talimatıyla AFAD destek ekibi kurduklarına değinen Aksu İlçe Başkanı Selahattin Davazlı, “Türkiye Genelinde Ocak Teşkilatlarımız AFAD Gönüllülüğü adı altında AFAD destek ekibi kurulumuna hız verdi. Genel merkezimizde de AFAD’dan sorumlu genel başkan yardımcılığı ataması yapıldı. Ülkemizde maalesef ki art arda gelen deprem haberleriyle birlikte, bizlerde elimizi taşın altına koyup Alperen Ocakları Arama Kurtarma Ekibi kurduk” dedi.

TEORİK EĞİTİMLER ALINDI

Davazlı, “Alperen Ocakları Antalya İl Başkanımız Sayın Numan Çelik’le beraber koordineli bir şekilde Aksu ilçe Başkanlığı’mızda da kurulum için çalışmalar yürütüyoruz. Amacımız, arama kurtarma çalışmalarında çalışmaktır. Bunun yanında deprem, sel baskını, heyelan ve diğer afet olaylarında da arama kurtarmaya katılacağız. Herkes illerinde olduğu gibi Türkiye genelinde de çalışmalara katılabilir. AFAD tarafından teorik eğitimlerimizi aldık. Bununla ilgili bizlere sertifikalar da verilecektir” diyerek şöyle devam etti:

MİLLETİMİZ İÇİN TER DÖKECEĞİZ

“Teorikten sonra uygulamalı kamp eğitimlerine tabi tutulacağız. Alperen Ocakları Aksu İlçe Başkanı olarak bende AFAD gönüllüsü oldum. Çalışmalara bizzat şahsımda katılacak. Bir insanı bile enkazdan kurtarsak, bu bizim için en büyük mutluluktur. Allah’ın rızasını kazanmaktan başka bir gayemiz de yok. İki cihan sultanı ne diyor, “Bir insan canı kurtaranın, bütün insanlığın canını kurtarmış kadar sevabı vardır. Kim ki bir ümmet kardeşinin sıkıntısını giderirse, Allah da O’nun sıkıntısını giderir” diyor. Bizde bu inançla milletimiz için ter dökemeye devam edeceğiz.”

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.