Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

ANKARA’YA YÜRÜYEN EMEKÇİLERE ÖZGÜR ÖZEL’DEN DESTEK

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) ‘Vergide adalet, gelirde adalet’ sloganıyla İstanbul’dan başlayan yürüyüş Ankara’da son buldu. Ankara Ulus Atatürk Heykeli önünde basın açıklaması düzenleyen DİSK’in mücadelesine CHP Genel Başkanı Özgür Özel’de destek verdi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) “Vergide adalet, gelirde adalet” sloganıyla İstanbul’dan yürüyüşe başlamıştı. Bugün Ankara’da son bulan yürüyüş için Ankara Ulus Atatürk Heykeli önünde basın açıklaması düzenleniyor. DİSK’in mücadelesine CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in destek vermesi dikkatlerden kaçmadı.

Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüş ile ilgili DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu şu sözlere yer vermişti: “Bir taraftan yüksek enflasyon, diğer taraftan hayat pahalılığı ve üzerimizdeki vergi yükü nedeniyle her gün daha fazla yoksullaşıyoruz. Özellikle son iki yıldır gelirde adalet, vergide adalet diyerek Türkiye’nin dört bir yanında adım adım, karış karış, iş yeri iş yeri bir mücadele sürecini yürütüyoruz.” YAPRAK ÖZER / antalyanıngundemi.com HABER