Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

ANTALYA’DAN BERLİN’E KADAR BORU DÖŞEDİLER

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASAT son 4,5 yılda 2 bin 900 kilometre boru döşedi. Döşenen boruların uzunluğu Antalya ile Berlin arasındaki mesafe kadar.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASAT son 4,5 yılda 2 bin 900 kilometre boru döşedi. Döşenen boruların uzunluğu Antalya ile Berlin arasındaki mesafe kadar.

Kısa adı ASAT olan Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü içme suyu borusu döşemede rekor üzerine rekor kırıyor. Muhittin Böcek Belediye Başkanı seçildikten sonra özellikle alt yapıya yönelen ASAT son 4,5 yılda 2 bin 900 kilometre su borusu döşedi. Bu boruları topladığı zaman Antalya’dan Almanya’nın başkenti Berlin’e ulaşıyor.

ASAT’ta özellikle insan sağlığını ve su kaçağını düşünerek çalışmalarına hız verdiklerini belirten ASAT yetkilileri, “Önceden kalma borular asbestli. Bu da insan sağlığı anlamında zararlı. Ayrıca borular eski olduğu için sık sık patlıyor. ASAT’ın bu anlamdaki su kaybı yüzde 55. Bu inanılmaz bir rakam. Yani başka bir değişle Antalya’da suyun yarısından fazlası boşa akıyor. Bu amaçla gerek eski boruları değiştirmek, gerekse yeni boru döşemek suretiyle 4,5 yılda 2 bin 900 kilometrelik boru çalışması yaptık.

Yani yeni taktığımız boruları birbirine monte etsek Berlin’e ulaşıyor. Bu boruları da yüksek basınca dayanıklı ve aynı zamanda sıhhi olan OPVC boru tercih ettik. Bizden sonra aynı türe İstanbul, Ankara İzmir gibi kentlerde geçti” dediler.

KANALİZASYONA DEVAM

Aynı zamanda kanalizasyon çalışmalarını da sürdürdüklerini belirten ASAT yetkilileri, “4.5 yılda ayrıca 450 kilometre de kanalizayon hattı döşedik. Bu da önemli bir rakam. Antalya’yı sağlam bir alt yapıya kavuşturmak için çaba harcıyoruz” diye konuştular. YUNUS DEMİR antalyaningundemi.com