Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

ANTALYA’NIN GİZLİ KALMIŞ GÜZELLİĞİ: SAPADERE KANYONU

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir’ sözünde olduğu gibi Antalya, eşsiz güzellikleri ile diğer kentlerden ayrılıyor. Turizmin başkenti olan Antalya’da tarihi ve kültürel alanlar gezmekle bitmiyor. İşte Antalya’nın eşsiz güzellikleri arasında gizli kalmış bir hazine; Sapadere Kanyonu

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Antalya’da sadece deniz, kum ve güneş değil, tarihi ve kültürel alanlarda ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Bu güzellikler arasında yer alan ve ziyaretçilerini büyüleyen bir de kanyon bulunuyor. Alanya ilçesi Sapadere Köyü’nde yer alan Sapadere Kanyonu, güzelliğini korumaya başarmış doğal yerler arasında. Kanyona gelenler görülmeye değer şelale karşısında adeta mest olurken, alanda bulunan diğer unsurlar da henüz gelmemiş olan ziyaretçilerini bekliyor.

ANTALYANIN GIZLI KALMIS GUZELLIGI SAPADERE KANYONU 3 ANTALYA’NIN GİZLİ KALMIŞ GÜZELLİĞİ: SAPADERE KANYONU
ANTALYA’NIN GİZLİ KALMIŞ GÜZELLİĞİ: SAPADERE KANYONU 1

Antalya’nın Alanya ilçesi adeta gizli bir cenneti barındırıyor. İlçede doğusunda bulunan Sapadere Köyü de bu gizli cennetin bir unsuru. Köyde 750 metre uzunluğa ve 400 metre yüksekliğe sahip bir kanyon bulunuyor. Görenlerin gizli bir cennet dediği kanyonun adı Sapadere Kanyonu.

ANTALYANIN GIZLI KALMIS GUZELLIGI SAPADERE KANYONU 4 ANTALYA’NIN GİZLİ KALMIŞ GÜZELLİĞİ: SAPADERE KANYONU
ANTALYA’NIN GİZLİ KALMIŞ GÜZELLİĞİ: SAPADERE KANYONU 2

Sapadere Kanyonu girişinden yaklaşık 300 metre içeride görülmeye değer bir şelale bulunuyor. Şelalenin döküldüğü yerde ise ziyaretçilere gezme ve yürüyüş imkanı sunan platform mevcut. Kanyonda platformun yanı sıra yürüyüş yolu, mesire alanı, kır gazinosu ve restoran da ziyaretçiler için ince ayrıntılarına kadar düşünülmüş. Sabah 08.00 akşam 19.00 arasında her gün ziyarete açık olan kanyonda ormanda temiz hava yürüyüşü, buz gibi suda serinleme imkanı ve yemek alanı bulunuyor. Özellikle yaz aylarında yüksek sıcaklardan bunalan kişiler için vazgeçilmez bir kaçış rotası olan Sapadere Kanyonu adeta şehrin stresinden kaçarak mola fırsatı sağlıyor. Bölge aynı zamanda birçok bitki türüne ve yaban hayatı canlısına, ev sahipliği yapıyor.

ANTALYANIN GIZLI KALMIS GUZELLIGI SAPADERE KANYONU 1 Medium ANTALYA’NIN GİZLİ KALMIŞ GÜZELLİĞİ: SAPADERE KANYONU
ANTALYA’NIN GİZLİ KALMIŞ GÜZELLİĞİ: SAPADERE KANYONU 3

Kanyona sahip Sapadere Köyü, sadece kanyonuyla değil, su değirmeni ve ipek dokuma atölyesi ile de görülmesi gereken yerler arasında. AYŞEGÜL ŞAHİN https://antalyaningundemi.com/ ÖZEL HABER

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT