Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

ANTALYA’NIN ŞOK EDEN YAZ NÜFUSU… ANTALYA YAZIN 143 ÜLKEDEN DAHA KALABALIK…

Antalya yazın dış turizm, iç turizm ve yerleşik nüfusla toplamda 27 milyon 688 bine ulaşıyor. Bu nüfus dünyadaki 143 ülkenin nüfusundan daha kalabalık. Dünyada Antalya’nın yaz nüfusundan daha kalabalık yerleşik nüfusu olan 51 ülke bulunuyor.

Antalya yazın dış turizm,

Antalya’nın yaz nüfusu şaşkınlık yaratıyor. Antalya’nın yerleşik nüfusu son sayımlara göre 2 milyon 688 bin kişi. Yaz aylarında yurt dışından 15 milyon, yurt içinden ise 10 milyon kişi tatilini geçirmek için Antalya’ya geliyor. Yerleşik nüfusu da eklediğinde Antalya’nın yaz nüfusu 27 milyon 688 bin kişiye ulaşıyor.

Dünyada toplam küçük adalar hariç 195 ülke bulunuyor. Antalya’nın yaz nüfusu ülkelerin nüfusuna göre sıralandığında 52. sırada yer alıyor. Yani Antalya tam 143 ülkeyi geride bırakıyor. Ancak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin İller Bankası geliri 2 milyon 688 bin kişiye göre.

Yani Antalya Büyükşehir Belediyesi 2 milyon 688 bin nüfusuna göre aldığı parayla, 27 milyon 688 bin kişiye hizmet götürüyor.

turist resim Small ANTALYA’NIN ŞOK EDEN YAZ NÜFUSU… ANTALYA YAZIN 143 ÜLKEDEN DAHA KALABALIK…
ANTALYA’NIN ŞOK EDEN YAZ NÜFUSU… ANTALYA YAZIN 143 ÜLKEDEN DAHA KALABALIK… 1

Bu duruma isyan eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 24 Kasım’da Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşeceğini ve bu adaletsiz durumu canlı yayında kendisine ileteceğini söyledi.

Alınan konaklama vergilerinin adil dağıtılmamasından yakınan Böcek, “Türkiye turizmden 25 milyar Dolar kazanıyor. Bunun 20 milyar Dolar’ı Antalya’dan. Buna karşılık konakla vergisi alınıyor ve alakasız yerlere veriliyor. Biz ise 2 milyon 688 bin nüfusuna göre aldığımız parayla, 27 milyon 688 bin kişiye hizmet veriyoruz. Bu haksızlık. Bize de konaklama vergisinden pay aktarılmalı” dedi.

NİHAT TOKLU antalyaningundemi.com