Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

ATATÜRK ÖZLEMİ GÖKLERE ULAŞTI

Denizli’de yaşayan Endüstri Mühendisi Emrah Karan, Atatürk’e duyduğu özlemi göklere taşıdı. Atatürk’ün ölüm yıldönümünde yamaç paraşütü ile göklerde pankart açan Karan vatandaşlara duygu dolu anlar yaşadı.

Denizli’de yaşayan Endüstri Mühendisi

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85’nci yıldönümünde yurt genelinde düzenlenen etkinliklerle anıldı. Denizlili endüstri mühendisi Emrah Karan, anma etkinliklerinde bir farka imza attı. Karan, Denizli’nin Acıpayam ilçesinde yamaç paraşütü pilotunun yardımı ile “Saygı ve Özlemle. 1881-1938” yazılı pankartı göklerde dalgalandırdı. Pankartı görerek anı şahitlik eden vatandaşlar ise gözyaşlarına engel olamadı.

ATATURK OZLEMI GOKLERE ULASTI 1 ATATÜRK ÖZLEMİ GÖKLERE ULAŞTI
ATATÜRK ÖZLEMİ GÖKLERE ULAŞTI 1

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e büyük özlem duyduklarını dile getiren Emrah Karan, “Bundan 85 yıl önce ebediyete intikal eden Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle bir kez daha anıyoruz. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında farkındalık oluşturmak istedik. Acıpayam ilçemizin semalarında ‘Saygı ve Özlemle. 1881-1938’ yazılı pankartımızı dalgalandırdık. Atatürk, sadece Türkiye’de değil; yazdığı kahramanlık destanları ile tüm dünyanın ayakta alkışladığı bir liderdir. O’nu yaşatmaya devam edeceğiz. Bizler; 10 Kasımları hiçbir zaman bir matem olarak görmedik, görmeyeceğiz! Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gereken bir gün olarak gördük” dedi. Ömer Akkoyun/İHA