Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

AVM’YE MECLİS DARBESİ

Real AVM alanının ticaret+turizm+konut alanına dönüştürülmesini öngören ve Antalya Büyükşehir Meclisi’ne gelen İmar komisyonu raporu karar yetersiz sayısı olmadığı için oylanamadı.

Real AVM alanının ticaret+turizm+konut

Uzun süredir Antalya kamuoyunu meşgul eden Muratpaşa Mahallesi’ndeki imar planında özel eğitim ve park alanı olarak görünen 12710 ada 7-14 ve 15 nolu parsellerin 1/5000 ölçekli imar planı değişikliği ile ticaret+turizm+konut alanına dönüştürülmesini öngören İmar Komisyonu raporu gündemin 39’uncu maddesi, mecliste karar yeterli sayısı olmadığı gerekçesiyle oylamadı. 

Mecliste konuşan CHP grub sözcüsü Deniz Filiz, “CHP gurubu bu maddede serbest” dedi.  CHP meclis gurubunun tamamına yakını oy kullanmazken, CHP’li üyelerden Mehmet Hacıarioğlu, Enver Barış ve Ertuğrul Ünal, AKP, MHP ve İYİ Parti ile birlikte ‘hayır’ oyu kullandı, Şafak Otuzaltı ise ‘çekimser’ oy kullandı. CHP’li 3 üyenin muhalefet ile birlikte hayır oyu vermesine rağmen oylamada karar yeter sayısı olmadığı gerekçesiyle meclisten eski Real alanına ilişkin imar planı değişikliği görüşülemedi ve oylanamadı. 

Real AVM alanının imar planı değişikliğine CHP grubu direniş gösterirken, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP ile ‘Millet İttifakı ortağı olan İYİ Parti Meclis gurubu üyelerinin gündem maddelerine AKP ve MHP gruplarıyla birlikte ‘hayır’ oyu vermemesi dikkati çekti.

Daha önce Fettah Tamince’ye ait bina ile ilgili yaşanan polemiğin bir benzerinin de burada yaşanacağı gün yüzüne çıkmış oldu.

AYŞEGÜL ŞAHİN antalyaningundemi.com