Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

AZERBAYCANLI YAZAR’DAN İMZA GÜNÜ

Azerbaycanlı yazar Seher Ahmed Türkiye Türkçe’si ile yazdığı “Kalbimin Sokakları” kitabı için imza töreni düzenledi. Ahmed, “Aynı kültürün bir parçasıyız, biz var oldukça nesilden nesile edebiyatımız aktarılcak” dedi.

Azerbaycanlı yazar Seher Ahmed

Azerbaycanlı yazar Seher Ahmed Türkiye Türkçe’si ile yazdığı “Kalbimin Sokakları” kitabı için imza töreni düzenledi. Aynı kültürden aynı edebiyatı paylaştığımızı söyleyen Seher Ahmed, “Azerbaycan’dan geldim hem şairim hem de edebiyat öğretmeniyim. Şiir ve öykü kitaplarım var. Azerbeycan Yazarlar Birliği’nin de üyesiyim aynı zamanda. İmza günü düzenlediğim kitabım Türkiye Türkçesiyle yayınlandı. Öykü kitabımda köşelerim var, sosyal unsurlar var.

4858fd38 7071 41c8 9afe 5deee2cbeae9 AZERBAYCANLI YAZAR’DAN İMZA GÜNÜ
AZERBAYCANLI YAZAR’DAN İMZA GÜNÜ 1

Öğretmen olduğum için toplumun yaralarını yazmaya çalıştım. Konu olarak bana dokunan her şeyi yazmaya çalıştım. Bursa’da 2012 yılında Uluslararası şiir töreninde 2’nci oldum. Azerbaycan’da da Cumhurbaşkanlığı Ödül Töreninde iki kere ödül kazandım. Yazarlar Birliği’mizin köşe yazarıyım aynı zamanda. Türkiye’de birçok yere gitme fırsatım oldu hepsinde ayrı ayrı programlarım oldu. Aynı kültürü taşıyoruz. Aynı edebiyat dallarına hakimiz bu yüzden çok keyifli oluyor. Kazak kitaplarım çıkıyor. Gönül isterdi ki ortak bir Türkçe’miz olsun. Şiir çevirileri de yapıyorum. Biz muasır çağdaş edebiyatına sahibiz” şeklinde konuştu. BERFİN ÇAĞDAŞ ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ GÜNDEM