Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

BAĞIMSIZ SANAT HAREKETİ SOKAKLARDA

Bağımsız Sanat Hareketi sanatçıları, Antalya’nın ilk mahallelerinden biri olan Balbey’in günümüze yansıyan değerlerini, sokaklarını fotoğraflamak için yola çıkıyor.

Bağımsız Sanat Hareketi sanatçıları,

Bağımsız Sanat Hareketi sanatçıları, Antalya’nın ilk mahallelerinden biri olan Balbey’in günümüze yansıyan değerlerini, sokaklarını fotoğraflamak için yola çıkıyor. Bağımsız Sanat Hareketi kurucusu Sevda Kesim’in hazırladığı projede fotoğraf sanatçısı Mehmet Budak foto safariye rehberlik yapacak.

Büyük bir tarihi mirası kentin merkezinde barındıran, Bali Beğ, Balbey yada Balıbey olarak adlandırılan bu müthiş dokudan kalanları arşivlemek için yola çıkan sanat grubunun 18 Kasım Cumartesi günü ilkini düzenleyeceği foto safari 3 ayrı fotoğraf gezisiyle sonlanacak. Oldukça geniş bir alana sahip olan Balbey’in duvarları, sokakları, bacaları, kapıları ve kedileri foto safari sonrasında deklanşörlerden, tuvallere yansıtılacak.

Arşivlenen fotoğrafların en göze çarpanlarıyla Balbey’in yenilenen yüzünde sokak sergileri açmayı planlayan Bağımsız Sanat Hareketi, bu tarz çalışmalarını Antalya’nın farklı yerlerinde de sürdürecek.

Bu tarihi dokunun içinde, yıkılmaya yüz tutan evlerin arasından size bakan kedilere ve sokaklara dokunmak isterseniz grubun hazırladığı ekinlikte yer alabilir, kentin hafızasını belleğinize yerleştirebilirsiniz. BADE ÖNDER / antalyagundem.com / ÖZEL HABER