Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

BAKAN IŞIKHAN’DAN İDDİALI ANTALYA AÇIKLAMASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Antalya’ya yaptığı bir dizi ziyarette önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, “31 Mart’ta Antalya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere diğer şehirlerimizi de tek tek AK Parti Belediyeciliğiyle tanıştıracağız” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Antalya’ya bir dizi ziyarette bulundu. Bakan Işıkhan, sabah erken saatte Antalya Valisi Hulusi Şahin’i Valilik Binası’nda ziyaret ettikten sonra Antalya AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, Antalya AK Parti Milletvekili Kemal Çelik ve Tuba Vural Çokal ile bir araya geldi. Valilik ziyaretinden sonra AK Parti Antalya İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Bakan Vedat Işıkhan, kendisini görmeye gelen çocuklara hediye dağıttı. Ziyarette basınla bir araya gelen AK Partili yöneticiler açıklamalarda bulundu. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK parti İl Başkanı Ali Çetin, “Çok başarılı bir genel seçim yönettik. Birlik ve beraberliğin ruhunu en iyi fark eden partilerdeniz. Bu birlik ve beraberlik ruhuyla da 19 ilçemizle yenilenerek, dönüşerek 1 Nisan sabahı Antalya Büyükşehir Belediyemizi almaya talibiz. Türkiye 21 yıldır taş üstüne taş koymaya, rekorlar kırmaya ve tarih yazmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

BAKAN ISIKHANDAN IDDIALI ANTALYA ACIKLAMASI 3 BAKAN IŞIKHAN’DAN İDDİALI ANTALYA AÇIKLAMASI
BAKAN IŞIKHAN’DAN İDDİALI ANTALYA AÇIKLAMASI 1

“MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”

‘Kudüs zincirlerinden kurtulmadığı sürece bir yanımız hep eksik kalmaya devam edecektir’ diyen Bakan Vedat Işıkhan, “Filistin rahat bir nefes alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Gazzeli kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hissettireceğiz. Biz Türkiye olarak en kötü barışın dahi savaştan ve kan dökmeden daha iyi olduğuna inanan bir millet olarak haktan ve adaletten yana olan tavrımızı koymaya devam edeceğiz” dedi. Antalya’nın son yerel seçimle birlikte halka hizmetten bir haber yönetim ağına eriştiğini belirten Bakan Işıkhan, “31 Mart’ta Antalya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere diğer şehirlerimizi de tek tek AK Parti Belediyeciliğiyle tanıştıracağız” dedi.

BAKAN ISIKHANDAN IDDIALI ANTALYA ACIKLAMASI 4 BAKAN IŞIKHAN’DAN İDDİALI ANTALYA AÇIKLAMASI
BAKAN IŞIKHAN’DAN İDDİALI ANTALYA AÇIKLAMASI 2

“AK PARTİ SIRADAN BİR PARTİ DEĞİLDİR”

Bakan Işıkhan, AK Parti’nin normal ya da sıradan bir parti olmadığını kadim bir davanın siyasi bir mücadeleye dönüşmüş teşkilatlanmış ve vücut bulmuş hali olduğunu belirtti. ‘AK Parti demek gelişim, kalkınma, üretim ve kalkınma demektir’ diyen Bakan Işıkhan, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye Yüzyılını hep birlikte kuracağız. Aktif işgücü piyasası programlarımız ve teşviklerimiz ile birlikte istihdamı desteklemek ve yatırım ortamını iyileştirme noktasında çalışmalarımızın meyvelerini almaya başladık. Antalya’da İŞKUR aracılığıyla 2002’de özel ve kamu sektöründe toplam 1237 vatandaşımızı işe yerleştirmişken geçtiğimiz yıl 45 bin 916 kişiyi işe yerleştirdik. Çalışma Bakanlığı olarak Antalya’da 179 bin vatandaşımıza 2,4 milyar lira kısa çalışma ödeneği, 419 bin vatandaşımıza 2,4 milyar işsizlik ödeneği, 178 bin vatandaşımıza 761 milyon lira nakdi ücret desteği verdik. Memleketimiz için şimdiye kadar nasıl gayretle çalıştıysak bundan sonra da aynı gayretle çalışmaya devam edeceğiz.”

BAKAN ISIKHANDAN IDDIALI ANTALYA ACIKLAMASI 5 BAKAN IŞIKHAN’DAN İDDİALI ANTALYA AÇIKLAMASI
BAKAN IŞIKHAN’DAN İDDİALI ANTALYA AÇIKLAMASI 3

Bakan Işıkhan, seçim süreciyle beraber sahalara ineceğini, adaylar belli olduktan sonra vekiller ve adaylar ile birlikte sahaya çıkmayı hedeflediğini belirterek “Hep birlikte el ele vererek Antalya’yı projelerin, yatırımların turizmin merkezi haline getireceğiz. Birlikte daha güçlü olacağız” dedi. ŞEYDA TÜTGÜN/ BERFİN ÇAĞDAŞ/antalyanıngundemi.com / HABER