Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

BU İLLER DİKKAT, KUVVETLİ YAĞIŞLAR GELİYOR!

Kış aylarına girilmesiyle birlikte bazı illerde yılın ilk karı yağarken bazı illerde de şiddetli fırtına ve yağış etkili olmaya devam ediyor. Meteorolojiden edinilen bilgiye göre Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Denizli, Isparta, Konya ve Mersin’de hafta boyu hava durumu şu şekilde olacak;

Kış aylarına girilmesiyle birlikte

Kasım ayına girilmesiyle birlikte yaz sıcakları ülke genelinde etkisini kaybetti. Sıcak hava yerini soğuk havalara ve yağışlara bırakırken meteoroloji bazı illere uyarılarda bulundu. Hafta başından itibaren kuvvetli rüzgarların Marmara bölgesinden ülkemize girmesiyle etkili olan soğuk hava, hafta genelinde de kendisini gösterecek. Meteorolojiden edinilen bilgiye göre cumartesi gününe kadar Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Denizli, Isparta, Konya ve Mersin illerinde hava durumu şu şekilde olacak;

Adana’da hafta boyu yağış görülmezken cumartesi günü sağanak yağmur bekleniyor. Salı günü kentte beklenen en düşük sıcaklık 10 derece olarak tahmin edilirken sıcaklığın en fazla 20 dereceye çıkması bekleniyor. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü ise sıcaklıklar ortalama 20 derecede seyredecekken en düşük sıcaklığın ise 8 derece civarında seyretmesi bekleniyor.

Afyonkarahisar’da bu hafta sağanak yağış etkili olacak. Salı günü sıcaklıkların en düşük eksi 1 derece olması beklenirken Çarşamba gününden itibaren ise kentte sağanak yağış etkisini gösterecek. Hafta boyu sıcaklıkların ortalama 15 derece civarında seyretmesi beklenilen Afyon’da akşam saatlerinde sıcaklıkların 5 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Antalya’da kuvvetli rüzgarlar etkisini göstermeye başladı. Kent genelinde sıcaklıklar akşam saatlerinde düşerken Salı günü hissedilen sıcaklığın 23 dereceye çıkması bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren sağanak yağış beklenilen Antalya’da sıcaklıklar ortalama 20 derece civarlarında seyredecek. Antalya’da bu hafta beklenilen en düşük sıcaklık ise 14 derece olarak tahmin ediliyor.

Burdur’da yarından itibaren sıcaklıklar 1 dereceye kadar düşecek. Salı günü yağış beklenilmeyen Burdur’da Çarşamba gününden itibaren yağışların etkisini göstermesi bekleniyor. Çarşamba günü en düşük 4 derece tahmin edilen sıcaklıkların en yüksek 14 dereceye çıkması bekleniyor. Perşembe günü yağış beklenilmeyen Burdur’da sıcaklıkların 17 dereceye çıkacağı tahmin ediliyor. Cuma ve cumartesi günü ise yağışların yeniden etkili olacağı Burdur’da en düşük sıcaklık 6, en yüksek sıcaklık ise 16 derece olacak.

Denizli’de yağışlar Çarşamba gününden itibaren etkisini gösterecek. Salı günü parçalı bulutlu hava beklenilen Denizli’de sıcaklık en düşük 5 en yüksek ise 20 derece olması bekleniyor. Çarşamba, Cuma ve cumartesi günü sağanak yağmur beklenilen Burdur’da Perşembe günü parçalı bulutlu hava bekleniyor. Sıcaklıklar hafta genelinde 9 dereceye kadar düşmesi beklenirken en yüksek sıcaklığın ise 19 derece olması bekleniyor.

Isparta’da yağışların hafta boyu etkili olacağı iller arasında yer alıyor. Kentte yarın az bulutlu bir hava beklenirken sıcaklıklar en düşük eksi 1 en yüksek ise 15 derece civarında seyredecek. Çarşamba günü başlayacak olan yağışların cumartesi gününe kadar sürmesi beklenirken sıcaklıklar en düşük 5 en yüksek ise 15 derece olacak. Isparta’da Perşembe günü ise yağış beklenilmezken havanın parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Konya yeni haftaya kapalı bir havayla giriş yapıyor. Hafta boyunca parçalı bulutlu havanın etkili olacağı Konya’da sıcaklıklar ise eksi 1 dereceye kadar düşecek. Hafta boyu en yüksek sıcaklık ise 16 derece bekleniyor. Hafta içi bulutlu havanın hakim olması beklenilen Konya’da cumartesi günü ise yağış bekleniyor.

Mersin’de hafta boyu sıcaklıkların en düşük 12 en yüksek ise 23 derece olacağı tahmin ediliyor. Hafta içi yer yer bulutlu bir havanın hakim olacağı Mersin’de cumartesi günü ise yağış bekleniyor. AYŞEGÜL ŞAHİN antalyaningundemi.com