Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

ÇAMELİ KEPİR CEVİZİ TANITILDI

Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 4’ncü Ulusal Ceviz Sempozyumunda Denizli Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, ilçeye özgü ‘Çameli Kepir’ cevizini tanıttı.

Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde

Pamukkale Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından “Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel 4. Ulusal Ceviz Sempozyumu” düzenlendi. Çameli İlçe Kaymakamı Hüseyin Şamil Sözen, Belediye Başkanı Cengiz Arslan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Adem Yavuz ve Çameli Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer de Çameli ilçesinin ünlü lezzeti “Çameli Kepir” cevizini daha iyi tanıtmak ve ceviz üretiminde önemli bir yeri olan ilçeyi temsil etmek için sempozyuma katıldı. Başkan Arslan, “Bu yıl yaklaşık 200 milyon TL değerinde yaklaşık 2 bin tonun üzerinde ceviz üretimimiz oldu” dedi.

Çameli’nin tarımsal faaliyetleri hakkında konuşan Başkan Cengiz Arslan, “Tarımsal anlamda baktığımızda ilçemizde en önemli üretim kalemlerinden biri de ceviz üretimidir. Bu yıl yaklaşık 200 milyon TL değerinde yaklaşık 2 bin tonun üzerinde ceviz üretimimiz oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde ilçemizde hayata geçirilen ‘Ceviz Üretim Alanları Geliştirme’ projesi çerçevesinde fidan dağıtımları yaptık.

İlçemizde ceviz üretimini artırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Pamukkale Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel 4. Ulusal Ceviz Sempozyumu programına bizimle birlikte katılım sağlayan İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar’a, bizleri düzenlenen sempozyuma davet eden PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar’a, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz’e ve programda emeği geçen akademisyen arkadaşlara verdikleri değerli bilgiler ve misafirperverlikleri için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. İHA