Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya
Antalya Gündem

CHP’NİN KEPEZ ADAYLARI

Yerel seçimler ülke gündemine iyiden iyiye oturdu. Büyükşehir’den sonra Antalya’da başkan adayı en çok merak edilen yer hiç şüphe yok ki Kepez. En yüksek nüfusa sahip olan Kepez’in, bu anlamda Büyükşehir seçimlerini de etkileyeceği ortada. Tabi Kepez seçimlerindeki en belirleyici faktörlerin başında Hakan Tütüncü’nün Kepez adayı olmaması. Buradaki seçimleri 3 dönemdir domine eden Tütüncü, AK Parti için Kepez’de önemli bir itici kuvvetti. Bu dönem Tütüncü’nün olmaması CHP’nin de iştahını kabartıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Kılıçdaroğlu’nun aldığı oy, yine CHP’nin Kepez’e olan ilgisini artırıyor. Geçen dönem Murat Dinç’in dibine kadar getirdiği seçimleri bu kez CHP almak istiyor. CHP Kepez Belediye olduktan sonra daha hiçbir seçimi kazanamadı. Şimdiye kadar 1 kez DYP, 1 kez MHP, 4 kez de AK Parti aldı. Yani Kepez rotasını hiç sola çevirmedi. İlk kez Kılıçdaroğlu ile sol burada bir üstünlük sağladı.

Peki buraya kimler aday? Eminim aday açıklanıncaya kadar size daha birçok isim yazacağım. Ancak şu anda Kepez 4 isimle anılıyor. Bunlardan ilki Mesut Kocagöz. Mesut Kocagöz geçen dönemde AK Partili Büyükşehir Belediyesi’nden son 3 ayda istifa etmiş, CHP Kepez adayı olarak gösterilmiş, ancak sonra geri çekilmişti.

Bir diğer isim CHP Kepez eski İlçe Başkanı Önder Kurnaz. Kurnaz’da geçen dönem Kepez’den aday adayı olmuş, ancak aday gösterilmemişti. Geçtiğimiz günlerde ise Kepez İlçe Başkanlığını bırakarak “Ben adayım” mesajını vermişti. Hala da çalışmalarını sürdürüyor.

CHP’nin son kongresinde seçimleri kaybeden Nuri Cengiz’in de adı Kepez adayları arasında anılıyor.  Büyükşehir Belediye Başkanlığına Muhittin Böcek konulursa bana göre Cengiz’in de şansı artar.

Son olarak da CHP Milletvekili adayı ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci’nin de adı yine aday adayları arasında.

Yukarıda da belirttiğim gibi daha köprünün altından çok sular akar ve daha çok aday adayı çıkar. Bekleyelim görelim… CEM ÇON / antalyaningundemi.com

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER