Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler
WhatsApp
Sosyal Medya

DENİZLİ’DE SU SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından kentte yaşanan su sorunlarına dair çözüm çalışması yapılıyor. DESKİ, 13 mahallenin su sorununu kökten çözecek çalışmaya başladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su

Denizli’nin Çal ilçesine bağlı 13 mahallede yaşanan içme suyu sorunu ortadan kalkıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Su veKanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların yaşadığı su sorununa çözüm için sondaj çalışması gerçekleştiriyor. DESKİ, bölgedeki su ihtiyacı için 2 sondaj kuyusu açarak, 7 bin 650 metre iletim hattı döşeme çalışmasına başladı.

DENIZLIDE SU SORUNUNA KESIN COZUM 1 DENİZLİ’DE SU SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM
DENİZLİ’DE SU SORUNUNA KESİN ÇÖZÜM 1

Çal ilçesinin Çıtak, Kıralan, Hadim, Konak, İcikli, Beyelli, Kavaklar, Dayılar, Gelinören, Süller, Kocaköy, Şapçılar ve Aşağıseyit Mahallesi’ni kapsayan proje kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Gelinören Mahallesi’nde bir süre önce sondaj çalışması başlattı. Proje ile 7 bin 650 metre içme suyu hattı çalışması yapılıyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Su hayattır. Susuz bir yaşamın sürmesi mümkün değil. Suyumuzun her bir damlasını koruyarak gelecek nesillere ulaştırmak için altyapı yatırımlarımızı yapmaya, özellikle kayıp kaçak oranlarımızı düşürmeye devam edeceğiz. Sabır ve desteklerinden dolayı tüm hemşehrlerime teşekkür ediyor, yeni projemizin Çal ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Köksal Kılınç/İHA